NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Mieszkaniec żadnego innego miasta w Ameryce tak długo nie dojeżdża… Ponad 6 godzin tygodniowo w drodze do i z pracy

Mieszkaniec żadnego innego miasta w Ameryce tak długo nie dojeżdża… Ponad 6 godzin tygodniowo w drodze do i z pracy

19.03.2015, godz. 00:00
NYC, NY, Nowy Jork, New York City,
foto:

Raport miejskiego rewidenta potwierdził to, co wszyscy doskonale wiemy... Nowojorczycy spędzają najwięcej czasu na dojazdach do pracy i z powrotem do domu w porównaniu z mieszkańcami innych dużych metropolii.

Z opublikowanego właśnie raportu biura miejskiego rewidenta Scotta Stringera wynika, że przeciętny nowojorczyk, pracujący w pełnym wymiarze godzin, spędza w ciągu tygodnia na dojazdach średnio 6 godzin i 18 minut. Dla porównania mieszkańcy Los Angeles poświęcają na to 4 godziny i 38 minut a Chicago – 5 godzin i 25 minut. Jeżeli spojrzeć na liczby według środka transportu, to nasz dojazd jest jeszcze dłuższy. W metrze spędzamy średnio tygodniowo 7 godz. i 51 minut, w autobusach – 8 godz. i 5 min., a w pociągach 10 godz i 40 min. To wszystko oznacza, że przeciętny nowojorczyk spędza w tygodniu poza domem – w pracy i na dojazdach – średnio blisko 50 godzin.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: