NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Mieszkaniec Lexington zgarnie 400 milionów dolarów

Mieszkaniec Lexington zgarnie 400 milionów dolarów

20.09.2013, godz. 02:00
305 milionów dolarów do wygrania w Powerball
foto:

Wystarczyło zainwestować zaledwie dwa dolary i obstawiając własne liczby albo grając w tzw. quick pick można było rozwiązać swoje finansowe problemy...

Tym razem szczęśliwy los w Powerball trafił do mieszkańca Karoliny Południowej - to właśnie on zgarnie całą wygraną. Los został kupiony na stacji benzynowej w Lexington, miasteczku, w którym żyje niepełna 18 tys. osób... Na razie nie wiadomo, kim jest zwycięzca. Jedno jest pewne - szczęściarz obstawił bezbłędnie następujące liczby: 7, 10, 22, 32, 35 i 19. Posiadacz szczęśliwego kuponu może odebrać nagrodę - 400 milionów dolarów. To piąta największa kumulacja w historii loterii w Stanach Zjednoczonych. Zwycięzca musi pamiętać o zapłaceniu podatku, a wygrana może być wypłacona jednorazowo albo stopniowo.

Ostatnia wygrana to nie rekordowa kwota w loterii Powerball. Jak podaje "Daily News", ponad 590 mln dolarów wygrała w maju mieszkanka Florydy - Gloria MacKenzie (84 l.). Była to największa wygrana w historii tej loterii. Po odliczeniu wszystkich podatków i obciążeń pani MacKenzie zostało wypłacone ok. 278 mln dolarów. Najwyższa kwota, jaka padła w grze losowej w historii Stanów Zjednoczonych, wyniosła 656 mln dol. Było to 30 marca 2012 r., kiedy to poprawne liczby skreśliło niezależnie od siebie trzech szczęśliwców ze stanów: Kansas, Maryland i Illinois. Człowiekiem, który wygrał 338 milionów w marcu tego roku był Pedro Quezada (44 l.) - imigrant mieszkający w Passaic, w New Jersey. Mężczyzna kupił los w sklepie monopolowym Liquor Eagle. Była to czwarta największa wygrana w historii loterii. Największa dotychczasowa wygrana w Powerball wynosiła 587,5 mln dol., została podzielona pomiędzy dwóch zwycięzców.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: