NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Mieszkańcy polskiej dzielnicy oraz reprezentujący ją politycy oburzeni ulokowaniem zboczeńców na Greenpoince

Mieszkańcy polskiej dzielnicy oraz reprezentujący ją politycy oburzeni ulokowaniem zboczeńców na Greenpoince

27.04.2015, godz. 00:00
Greenpoint, Polonia, Nowy Jork,
foto:

Greenpoint to nie dzielnica, gdzie można bezkarnie, po cichu umieszczać groźnych przestępców... Po tym, jak na światło dzienne wyszły informacje, że do schroniska w polskiej dzielnicy przeniesiono kilkunastu notowanych groźnych  przestępców seksualnych – o czym pisał „Super Express” – natychmiast pojawiły się głosy oburzenia. Zbulwersowanych mieszkańców wspiera  poseł stanowy Joseph Lentol.

Polityk, reprezentujący Greenpoint w Albany, wysłał list do Gilberta Taylora, szefa Department of Homeless Services z żądaniem usunięcia przestępców seksualnych przeniesionych do 200-łóżkowego schroniska-ośrodka społecznego BRC przy Clay Street z podobnego ośrodka na Manhattanie. Lentol podkreślił, że decyzja ta była podjęta bez żadnych konsultacji ze społecznością, bez jakichkolwiek spotkań publicznych. – Jestem bardzo oburzony, że Greenpoint „otrzymał” nową populację przestępców seksualnych, bez jakiegokolwiek uprzedzenia – napisał Lentol. Bez Przypomniał też,  że w greenpoinckim schronisku – położonym w niewielkiej odległości od jednego z placów zabaw i tuż obok modnego Box Hotel –  i tak przebywa już 20 innych bezdomnych z podobną przeszłością kryminalną. Mieszkańcy okolicy również nie kryją oburzenia a przede wszystkim zatroskania o bezpieczeństwo, soje i dzieci.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: