NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Mieszkańcy narażeni na śmiertelne niebezpieczeństwo. Pryskali w parkach rakotwórczą substancją!

Mieszkańcy narażeni na śmiertelne niebezpieczeństwo. Pryskali w parkach rakotwórczą substancją!

13.08.2014, godz. 00:00
park
foto:

To skandaliczne: nowojorskie parki publiczne były spryskiwane środkiem chwastobójczym, którego składniki mogą wywoływać chłoniaki nieziarnicze (non-Hodgkin lymphoma, NLL) oraz raka piersi. Takiego zdania są naukowcy oraz lekarze.

Jak donosi DNAinfo, nowojorski Wydział Parków (Parks Department) używa do zwalczania chwastów środka od nazwie Roundup. Jeden z aktywnych składników tej substancji (o nazwie glyphosate) jest powiązany – co udowodnili naukowcy w testach klinicznych – z chorobami nowotworowymi. Choć rzecznik Wydziału Parków twierdzi, że używa Roundupu tylko w miejscach najmniej odwiedzanych przez ludzi, to jednak zdaniem ekspertów to nie wystarczy, bowiem środek jest rozpylany i może się rozprzestrzeniać, a tym samym narażać dzieci i każdego w parku na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Dodatkowo, wbrew temu co mówią przedstawiciele Parks Department, częstotliwość używania trującej substancji się zwiększa. Z danych Wydziału Zdrowia, tylko w zeszłym roku nowojorskie parki były spryskane Roundupem ponad 1300 razy! To od 22 procent więcej niż rok wcześniej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: