NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Mieszkańcy Greenpointu boją się chuliganów!

Mieszkańcy Greenpointu boją się chuliganów!

19.07.2013, godz. 03:00
McGolrick Park
McGolrick Park foto:

To się musi skończyć! Mieszkańcy Greenpointu czują się coraz bardziej zagrożeni. Powodem tego są ostatnie akty wandalizmu, jakie w ostatnim czasie miały miejsce w McGolrick Park. Dlatego też wezwali policję do jak najszybszego podjęcia kroków, które sprawią, że odzyskają poczucie bezpieczeństwa oraz swój park. Wspiera ich w tym poseł stanowy Joseph Lentol (70 l.) reprezentujący Greenpoint w Albany.

Chuligańskie zaczepki i zastraszenie spacerowiczów, demolowanie ławek, podpalenia budynków gospodarczych, bezmyślne i wulgarne napisy sprayem na budynkach i chodnikach spacerowych, a nawet grożenie zabiciem psa i oblewanie farbą pomników - z takimi aktami wandalizmu spotykają się osoby, odpoczywające czy spacerujące po  McGolrlick Park, który znajduje się między Russell St. i Monitor St. oraz  Driggs Ave. i Nassau na Greenpoincie. Nic dziwnego, że mieszkańcy coraz bardziej obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Ale nie mają zamiaru poddać się aktom terroru ze strony młodocianych wandali i domagają się interwencji policji. Wspólnie z posłem Lentolem wywalczyli spotkanie w greenpoinckim 94 Posterunku, by przedstawić swoje postulaty.

- To jest nasz park. Zawsze mogliśmy tam odpoczywać. Teraz po prostu boimy się. A wszystko to przaz grupę młodocianych wandali - mówili mieszkańcy na spotkaniu. Ich zdanie podziela Lentol. - Akty tego bezmyślnego wandalizmu i wręcz terroru nie mają żadnego usprawiedliwienia. Nie będziemy tego tolerować! Bo w końcu dojdzie do naprawdę poważnego nieszczęścia - mówi polityk.

Szef komisariatu, kapitan James Ryan wysłuchał ich ze zrozumieniem i zapowiedział, że park i okolica będzie monitorowana przez większą liczbę patroli. Zapewnił też, że jego detektywi będą kontynuować śledztwo, by jak najszybciej zatrzymać młodych chuliganów terroryzujących mieszkańców polskiej dzielnicy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: