NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Mieszkańcy Brooklynu do MTA: Dołóżcie pociągów metra G i L

Mieszkańcy Brooklynu do MTA: Dołóżcie pociągów metra G i L

03.10.2014, godz. 00:00
mta
foto:

Mieszkańcy Brooklynu uzależnieni od metra G i L mają już dość dojeżdżania w ciągłym tłoku lub czekania w nieskończoność na pociąg. Chcą, by MTA zwiększyło częstotliwość kursowania na tych liniach oraz dołożyło wagonów do składów, szczególnie metra G, które to pociągi są najkrótsze spośród wszystkich linii.

– W godzinach porannego i popołudniowego szczytu metro L przypomina zoo. A o linii G to już wstyd wspominać, jeździ zdecydowanie za rzadko i jest za krótkie. A to przecież tak naprawdę jedyny pociąg, na jaki mogą liczyć mieszkańcy Greenpointu – mówi Alan Minor jeden z założycieli Neighbors Allied for Good Growth, organizacji działającej klientów komunikacji miejskiej. – A jeżeli już teraz jest ciasno w pociągach metra G i L to lada moment będzie po prostu fatalnie, bo w okolicy tych linii ciągle przybywa mieszkańców – dodaje.

Pasażerowie obu brooklyńskich linii podzielili się swoimi frustracjami, ale też sugestiami na temat ulepszeń w specjalnej ankiecie. Jej wyniki zostaną teraz dostarczone do polityków reprezentujących dzielnicę w Radzie Miejskiej, władzach stanowych i oczywiście do MTA.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: