NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Mieszkańców czeka bite 5 tygodni komunikacyjnego koszmaru. Wielkie „stop” na Greenpoincie

Mieszkańców czeka bite 5 tygodni komunikacyjnego koszmaru. Wielkie „stop” na Greenpoincie

25.07.2014, godz. 21:54
mta
foto:

Mieszkańcy Greenpointu korzystający z metra linii G mają przed sobą pięć tygodni komunikacyjnego koszmaru. W piątek w nocy rozpoczął się bowiem remont Greenpoint Tube, czyli tunelu pod Newtown Creek. To oznacza – przypomnijmy – że pociąg nie będzie kursował między Brooklynem a Queensem.

Planowane zakończenie prac remontowych i zabezpieczających tunel, tory i sygnalizację przed skutkami ewentualnego przyszłego kataklizmu, podobnego do Sandy - to wtorek 2 września. Do tego czasu metro będzie kursować tylko pomiędzy Church Avenue a Nassau Ave. Nie będzie zatrzymywać się na stacjach: Greenpoint Ave., 21 St. oraz Court Square. Tysiące osób – w tym bardzo duża grupa Polaków mieszkających przy „wyciętym” z ruchu odcinku trasy – będzie skazanych na komunikację zastępczą. A dla wielu jest to utrapienie...

– Do promu mam daleko, a z autobusami to każdy wie, jak jest. Jeżdżą powoli, stoją w korkach i często są bardzo zatłoczone – mówi nasza Czytelniczka z Greenpointu, która mieszka na Humboldt Street.

Przypomnijmy, że osoby chcące dojechać do Long Island City na Queensie będą musiały korzystać ze specjalnych dodatkowych shuttle buses albo regularnych linii autobusowych: B62 lub B32. Będzie również możliwość darmowego transferu między Broadway Avenue na linii metra G a Lorimer Street, gdzie można przesiąść się w J lub M, bądź też promowego połączenia z przystani na India Street – w stronę Manhattanu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: