NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy MIEJSKIE ZABAWY NA MANHATTANIE. Polowanie na szczury

MIEJSKIE ZABAWY NA MANHATTANIE. Polowanie na szczury

30.04.2013, godz. 21:38
szczur
foto:

Były pogonie po łąkach i polach za lisem, zającem albo leśne polowanie na grubego zwierza. Nie każdy jednak wie, że polować można i w mieście. Co tydzień na Manhattanie urządzane są prawdziwe szczurze łowy.

Nikt nie policzył dokładnie, ile szczurów mieszka w Nowy Jorku. Choć wiele utonęło w czasie huraganu, ich populacja i tak pewnie może być liczona w milionach. Miasto, nieskutecznie, walczy z nimi trutkami i pułapkami. Wspomagają je od lat manhattańscy myśliwi ze swoimi pupilami mający co tydzień spotkania. Podczas tych sesji w spokojnych domowych terierach i jamnikach instynkt budzi żądne szczurzej krwi bestie.

Dziennikarze mieli ostatnio możliwość obejrzenia takich miejskich łowów. Prowadzi je grupa właścicieli psów z Richardem Reynoldsem na czele, którzy skrzyknęli się pod nazwą Ryders Alley Trencher-fed Society (RATS) i od 10 lat spotykają się na nocnych polowaniach.

Ostatnia misja „czworonożnych łowców szczurów” miała miejsce kilka dni temu – po zachodzie słońca na uliczkach w okolicach City Hall. Do pogoni za szczurami ruszyła zwarta grupa: kilka terierów, Jack Russell, jamnik szorstkowłosy oraz australijski pies pasterski i kilka mieszańców ras myśliwskich. Wszystkie psiaki czekały na komendę, a potem ruszyły za tropem.

– Może niektórym wydaje się to dziwne, ale te psy mają polowanie we krwi. My z nimi odpowiednio trenujemy tak, by łapały gryzonie, ale ich nie zjadały. Poza tym wszystkie psy mają odpowiednie szczepienia, by nic im się nie stało. Tak naprawdę to one mają dużo radości, a przy okazji wykonują bardzo pożyteczne zadanie – mówi Reynolds.

Dodaje, że psiaki zabijają szczury błyskawicznie poprzez uduszenie lub potrząsanie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: