NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Miejski Departament Transportu ostrzega: Rozpoczął się sezon na… korki uliczne

Miejski Departament Transportu ostrzega: Rozpoczął się sezon na… korki uliczne

23.11.2015, godz. 00:00
ulica, wypadki na drodze, traffic, śmierć na drodze
Manhattan, ulica, wypadki na drodze, traffic, śmierć na drodze foto:

Uwaga kierowcy! Nadchodzą dni, które nie jednej osobie siedzącej za kierownicą mocno podniosą ciśnienie. Oficjalnie rozpoczął się bowiem sezon wzmożonego ruchu i korków ulicznych związanych ze zbliżającymi się świętami: Thanksgiving oraz Bożego Narodzenia.

Piątek był pierwszym dniem kiedy ogłoszono Gridlock Alert czyli alarm o korkach. Co to oznacza wie każdy. Na ulicach metropolii, na przedmieściach oraz okolicznych autostradach jest o wiele więcej samochodów niż zazwyczaj. Bardzo często są to wielkie ciężarówki dowożące różne towary do sklepów ale również i zwykłe osobowe. Gridlock to zmora ne tylko dla kierowców ale i dla osób nie koniecznie siedzących za kierownicą. Z powodu zakorkowania ulic jeszcze wolniej jeżdżą autobusy i taksówki a samo przechodzenie przez jednię nie należy do najprzyjemniejszych zwłaszcza w denerwującym huku klaksonów.  
Jak podaje Miejski Departament Transportu (DOT) kolejne Gridlock Alert Days to środa 25 listopada; środa 2 grudnia 2; piątek  4 grudnia; piątek 11 grudnia; środa 16 grudnia; czwartek 17 grudnia; piątek 18 grudnia; środa 23 grudnia. Jak zawsze przy takich dniach przedstawiciele DOT apelują o to, by w miarę możliwości pozostawić w tych dniach samochody w domach i przesiąść się w autobusy i metro.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: