NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Miejsce: Konsulat RP w Nowym Jorku, organizator: Children's Smile Foundation... Wyjątkowy wieczór ze sztuką

Miejsce: Konsulat RP w Nowym Jorku, organizator: Children's Smile Foundation... Wyjątkowy wieczór ze sztuką

24.05.2014, godz. 18:09
„Wieczór ze Sztuką”.
foto:

Już w końcu maja w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbędzie się niesamowity „Wieczór ze Sztuką”. Tego dnia Children's Smile Foundation organizuje w pięknych pomieszczeniach polskiej placówki dyplomatycznej aukcję dzieł sztuki znanych artystów.

– W tym roku po raz pierwszy będziemy wystawiać prace artysty z Maspeth, pana Grzegorza Czarneckiego, który specjalnie dla nas wykonał w drewnie bardzo trudną techniką Marquetry portret św. Pawła II – powiedziała Joanna Mrzyk z Children's Smile Foundation.
Swój debiut podczas licytacji w konsulacie będzie miał też artysta z Warszawy, Robert Matejko, który podarował na aukcję pejzaż. Podczas licytacji będzie można nabyć również prace pana Tadeusza Matelskiego. – Nasz ofiarodawca przyleciał z Polski do Nowego Jorku, z wizytą do rodziny i przekazał namalowany przez siebie obraz przedstawiający konie – dodaje Mrzyk.


Obok dzieł uznanych już artystów, licytowane będą prace plastyczne dzieci z Domów Dziecka i Społecznych Ośrodków Wychowawczych z Polski. Organizatorzy zachęcają do licznego udziału całej Polonii. – Na zeszłorocznej aukcji jeden z biznesmenów polskiego pochodzenia wylicytował kilka obrazów za ponad 4 tys. dolarów! Liczymy, że także w tym roku będziemy gościć Polonię z grubymi portfelami, bowiem cel jest szczytny – powiedziała Mrzyk.


Swoje prace podczas aukcji wystawią: Piotr Betlej, Tomasz Bogacki, Grzegorz Czarnecki, Jacek Fedorowicz, Maria Fuks, Katarzyna Iwanicka, Janusz Kapusta, Jerzy Kożuchowski, Bogdan Kujawski, Jan Lebenstein, Robert Matejko, Tadeusz Matelski, Rafał Olbiński, Janusz Skowron, Zbigniew Sokołowski, Jacek Sroka, Dariusz Śmiechowski, Lubomir Tomaszewski, Ewa Zeller.


Celem Fundacji „Uśmiech Dziecka” jest niesienie pomocy dzieciom w trudnej sytuacji... „Wieczór ze Sztuką” – w sobotę, 31 maja 2014 r. o godz. 17:00.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: