NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Miej serce i daj serce… czyli polonijna akcja Polskiego Daru Życia

Miej serce i daj serce… czyli polonijna akcja Polskiego Daru Życia

25.10.2014, godz. 16:49
Martyna Florczak
foto:

Ostatnio ludzi na całym świecie przyciągnęła akcja ALS Ice Bucket Challenge - czyli wylewanie wiadra zimnej wody na siebie lub dotację na wsparcie badania nad stwardnieniem zanikowym bocznym), teraz przyszedł czas na polonijną akcję „Miej serce i daj serce”.

Organizacja charytatywna Polski Dar Życia (Polish Gift of Life) z Long Island, NY postanowiła zorganizować wyzwanie dla Polonii, by zebrać fundusze na ratujące życie polskich dzieci operacje serca. Prezes organizacji, Martyna Florczak mówi, że rozpoczęcie akcji właśnie teraz nie jest przypadkiem.

- 9 listopada, w restauracji Verdi’s w Westbury na Long Island odbędzie się nasza doroczna gala. Chcieliśmy przypomnieć Polonii o naszym istnieniu i mamy nadzieję, że oprócz facebookowej akcji zamieszczania zdjęć swoich serc, lub wpłacania dotacji 3 dolary i 70 centów na konto organizacji, osoby, które popierają nasze działania i chcą ratować życie dzieci, przyjdą na naszą Galę  -  powiedziała Florczak.

Są jeszcze dostępne bilety, więc jeśli ktoś chce miło spędzić popołudnie, wspierając przy tym ważny cel, powinien jak najszybciej zadzwonić pod numer 516-371-5156 i złożyć rezerwację. - Można wysłać czek na nasz adres na plakacie albo też zapłacić za bilety kartą debetową lub kredytową. Należy odwiedzić stronę www.polishgiftoflife.or i kliknąć na „Donate”. Należy też wpisać adnotację „bilet Gala 2014” i dla pewności, zadzwonić pod powyższy numer żeby dostać potwierdzenie rezerwacji – mówi Florczak.

Na gości czeka szereg niezapomnianych wrażeń i atrakcji. Oprócz wyśmienitego jedzenia i świetnej muzyki do tańca, która zagra zespół Sekret, można będzie wygrać ciekawe nagrody podczas tzw. chińskiej loterii.

- Polega ona na tym, że kupiony bilecik wrzuca się do pojemnika przypisanego do konkretnej nagrody, co zwiększa szanse wygrania tego, co się chce wygrać. Odbędzie się też cicha aukcja, na której licytowane będą dzieła sztuki, memorabilia sportowe, biżuteria, literatura i inne ciekawe rzeczy – opowiada Florczak.

Poza zespołem Sekret wystąpi świetny młodzieżowy Paderewski Quartet oraz znany i lubiany Tomek Kozakiewicz. Gości czeka też niespodzianka pod hasłem „Dzieci dzieciom”, w której przygotowanie zaangażowała się Marta Wesołowski, właścicielka nowo otwartego przedszkola Kids Academy w Lindenhurst, działaczka polonijna, członkini zarządu organizacji Polonia of Long Island, która również wspiera Polski Dar Życia.

- To dobry pomysł, zrobimy coś na aukcję i pomyślę o czymś wyjątkowym – powiedziała Wesołowski. Co będzie tą niespodzianką, nie chciano nam zdradzić. Więc kto ciekaw, zapraszamy na galę!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: