NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Michał Siwiec Marszałkiem Greenpointu

Michał Siwiec Marszałkiem Greenpointu

08.09.2014, godz. 01:00
Michał Siwiec Marszałkiem Greenpointu
Michał Siwiec Marszałkiem Greenpointu foto:

Greenpoint ma swojego marszałka! Już za niecały miesiąc kontyngent reprezentacyjny polskiej dzielnicy poprowadzi Piąta Aleją Michał Siwiec.  Oficjalne przekazanie  szarfy Marszałka Greenpointu temu znanemu w polonijnym środowisku działaczowi sportowemu i biznesmenowi odbyło się na uroczystym bankiecie w Princess Manor.

Na balu zorganizowanym przez Greenpoint Pulaski Parade Committee pojawili się przedstawiciele licznych polonijnych firm i organizacji, w tym m.in.: Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, Centrum Polsko-Słowiańskiego, Pulaski Association of Business and Professional Men, Centrali Polskich Szkół Dokształcających. W tak ważnym dniu wśród gości nie  zabrakło rodziny i bliskich Michała Siwca w tym: żony Anny, córki Alexandry i syna Michała Juniora. Obecni byli również piłkarze drużyny Polonia NY na czele z jej trenerem Grzegorzem Wędzyńskim.  
Najważniejszym momentem uroczystości było przekazanie szarfy Michałowi Siwcowi przez Artura Dybanowskiego, który pełnił funkcję Marszałka Greenpointu podczas ubiegłorocznej Parady Pułaskiego.
W trakcie balu odbyły się również wybory Miss Polonii Greenpoint 2014. W konkursie tym zwyciężyła Martyna Grochecki, Miss Gracji została Gabrielle Gozdyra, a Miss Foto Magdalena Sawicka. Po raz pierwszy w historii wybrano również Junior Miss Polonię Greenpoint, którą została 2-letnia Anabelle Dybanowski. Te piękne Polki reprezentować będą polską dzielnicę podczas  Parady na 5 Alei.
Michał Siwiec to biznesmen, piłkarz i działacz sportowy. W Stanach Zjednoczonych mieszka od 1986 roku. Obecnie jest właścicielem jednej z największych polonijnych firm budowlanych, Phoenix. Od wielu lat pełni również funkcje prezesa zasłużonego polonijnego klubu piłkarskiej Polonia Greenpoint. Należy do niego także znany klub muzyczny Europa na Greenpoincie.

Tekst i foto Marcin Żurawicz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: