NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Metrocard za $168...jak tak dalej pójdzie

Metrocard za $168...jak tak dalej pójdzie

01.08.2013, godz. 02:00
Nie będzie drugiej podwyżki w MTA - 2061
Nie będzie drugiej podwyżki w MTA foto:

Nowojorczycy jeszcze nie zdążyli się otrząsnąć po ostatniej marcowej podwyżce MetroCard, a już roztaczane są przed nimi kolejne czarne wizje. Według ekspertów jeśli tendencja podwyżek się utrzyma, to za 10 lat za miesięczną MetroCard zapłacimy 168 dolarów!

Jak podaje New York Post, analizę podwyżek - według dotychczasowej tendencji Metropolitan Transportation Authority (MTA) - przeprowadziło Independent Budget Office. Okazuje się, że dotychczasowa polityka miejskiego przewoźnika może ostro dać wszystkim nowojorczykom po kieszeni.

Według przewidywań analityków zajmujących się badaniami za dziesięć lat za tygodniową kartę metra będziemy musieli zapłacić 45 dolarów. Obecnie taka karta kosztuje 30 dolarów. Natomiast opłata za jeden przejazd wzrośnie z 2,50 dolara, do 3,75 dolara.

Jak wynika z analiz, przewidywane podwyżki za usługi miejskiego przewoźnika znacznie przekroczą stopę inflacji.

- To nie do pomyślenia, żeby tak dużo płacić za korzystanie z miejskiego transportu. Nie możemy się temu przyglądać bezczynnie - komentuje w mediach Gene Russianoff ze Straphangers Campaign. - Takie podwyżki spowodują, że nikomu nie będzie się opłacało korzystać z usług MTA. W konsekwencji miejski przewoźnik się nie utrzyma - dodaje.

Rzecznik prasowy MTA Adam Lisberg uspokaja. - Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie będą przychody i koszty utrzymania MTA w nadchodzących latach - powiedział Adam Lisberg. - Ten raport jest czysto hipotetycznym zestawieniem. Zbyt wcześnie, by mówić o tym, co będzie się działo w latach 2015 i 2017 - dodał.

Przewidywana cena za miesięczną MetroCard

2013 rok - 112 dolarów

2015 rok - 114,57 dolara

2019 rok - 143 dolary

2021 rok - 155 dolarów

2023 rok - 168 dolarów

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: