NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Metro śmierci

Metro śmierci

12.10.2013, godz. 00:00
MTA
foto:

Tragiczny wypadek na stacji metra linii B... Do zdarzenia doszło w czwartek po południu na Atlantic Avenue-Barclays Center. 60-letnia kobieta wpadła tuż pod nadjeżdżający pociąg zmierzający w kierunku Manhattanu.

Nie wiadomo, co było przyczyną, że kobieta, która zginęła, znalazła się pod kołami wagonu. Jak informuje "Brooklyn Paper", oprócz tej ofiary na miejscu została ranna także inna pasażerka, którą przewieziono do Brooklyn Hospital Center. - Ta druga kobieta, której tożsamości nie możemy podać, w wyniku zdarzenia odniosła drobne obrażenia ciała. Tuż po przewiezieniu do szpitala została otoczona fachową opieką lekarzy. Obrażenia, jakich doznała, nie zagrażają jej życiu - powiedział rzecznik prasowy służb ratunkowych. - W związku ze śmiertelnym wypadkiem pociągi metra linii B i Q były opóźnione w obu kierunkach przez około 90 minut po wypadku - powiedział rzecznik prasowy Metropolitan Transportation Authority. Obecnie trwa dochodzenie mające określić, co było przyczyną upadku kobiet na tory metra. Jak donosi "New Jork Post", tylko w ubiegłym roku (m.in. w wyniku pchnięcia przez innego pasażera) śmierć na torach metra poniosło 55 osób, natomiast w latach 2010 - 2012 zanotowano łącznie 153 wypadki śmiertelne, z czego 78 to były samobójstwa.

Metro w Nowym Jorku - New York City Subway - dysponuje 468 stacjami, po których poruszają się składy 26 linii. Łączna długość torów to 1056 km. Dziennie metro przewozi ok. 5,2 mln osób.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: