NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Metro R ciągle remontują, więc... Promem z Brooklynu na Manhattan do stycznia

Metro R ciągle remontują, więc... Promem z Brooklynu na Manhattan do stycznia

22.08.2013, godz. 02:30
MTA
foto:

Z tej wiadomości z pewnością ucieszą się wszyscy ci, którzy już przyzwyczaili się do połączeń promowych z Brooklyn Army Terminal w Sunset Park do Wall Street na Dolnym Manhattanie.

Usługa została wprowadzona na początku tego miesiąca i początkowo miała funkcjonować jedynie do Labor Day. Jak podaje New York Post, ze względu na remont torów linii R i brak połączenia między dolnym Manhattanem a Brooklynem postanowiono, że zostanie przedłużona do stycznia przyszłego roku. Trasa Seastreak Ferry Service biegnie między 58th Street Pier w Sunset Park Brooklyn i Pier 11 na Manhattanie.

- Prom to świetne rozwiązanie. Jest to szybki sposób przemieszczania się po Nowym Jorku i rewelacyjna alternatywa dla osób dojeżdżających do pracy, które muszą czekać 15 miesięcy na powrót pociągu linii R - komentują korzystający z połączenia. Każdego dnia z Brooklynu na Manhattan przemieszcza się 65 tysięcy mieszkańców Nowego Jorku. Remont tunelu, którym kursuje linia metra R, był konieczny, ponieważ cała trakcja została dotkliwie uszkodzona przez ubiegłoroczny huragan Sandy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: