NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Metro A zaczęło wreszcie kursować na Rockaways

Metro A zaczęło wreszcie kursować na Rockaways

31.05.2013, godz. 02:00
MTA
foto:

Po 7 miesiącach przerwy uruchomiono pociągi. Ku uciesze mieszkańców Rockaways udało się w końcu odbudować infrastrukturę metra linii A.

W czwartek w samo południe linia A zaczęła kursować na pełnej trasie. Pociąg wrócił do rozkładu po siedmiu miesiącach przerwy, która była spowodowana przejściem niszczycielskiego huraganu Sandy. Jak podaje NY1, miejski przewoźnik Metropolitan Transportation Authority (MTA) w środę ogłosił, że metro A wraca na pełną trasę. Pierwotnie zapowiadano, że usługa zostanie wznowiona od samego rana w czwartek, jednak urzędnicy najpierw chcieli dokładnie sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie.

- Chcemy, aby podróżni bezpiecznie i spokojnie mogli pokonywać trasę, dlatego najpierw musimy przeprowadzić kilka jazd próbnych - powiedział rzecznik prasowy MTA.

Przez ostatnie sześć miesięcy ekipy remontowe intensywnie pracowały, by jak najszybciej przywrócić infrastrukturę metra do stanu używalności. Większą jej część trzeba było stworzyć na nowo, tylko nieliczne odcinki trasy udało się oczyścić i naprawić. W wielu miejscach torowisko zostało całkowicie zmyte przez wodę. Najbardziej zniszczony został odcinek metra linii A biegnący na Rockaways. Według pracowników remontujących zdewastowane stacje nigdy wcześniej żaden żywioł nie dokonał takich spustoszeń jak Sandy.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: