NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy MEDIA NA BROOKLYNIE ALARMUJĄ. „Pod osłoną nocy” otwierają schronisko na Greenpoicie

MEDIA NA BROOKLYNIE ALARMUJĄ. „Pod osłoną nocy” otwierają schronisko na Greenpoicie

14.11.2014, godz. 01:00
bezdomni
foto:

W polskiej dzielnicy wrze. Ludzie są oburzeni z powodu kolejnego schroniska dla bezdomnych na Greenpoincie. Brooklyńskie media donoszą, że Departament ds. Bezdomnych (Department of Homeless Services – DHS), choć nie uzyskał zgody mieszkańców z sąsiedztwa, „perfidnie otwiera kolejny przytułek pod osłoną nocy”.

Jak pisaliśmy na początku tygodnia, przedstawiciele miejskiego DHS poinformowali, że agencja zamierza otworzyć schronisko przy 56-66 Clay Street i Manhattan Avenue – Clay Family Residence – dla 91 bezdzietnych rodzin. Co znaczy, że będzie to po prostu zwykłe schronisko dla bezdomnych. A takie już w polskiej dzielnicy są. Takiego m.in. też argumentu używali mieszkańcy Greenpointu podczas niedawnego posiedzenia Community Board 1. Ich postulaty i rozgoryczenie, że robi się coś za ich placami, znalazły zrozumienie u przewodniczącej Rady Dzielnicy.

– Nie negujemy miejskiego programu zapewnienia dachu nad głową osobom dotkniętym przez los, ale dlaczego wszystkie schroniska mają być otwierane u nas? Mamy już tutaj takie przytułki. A już to, co najbardziej bulwersujące, to jakim prawem otwiera się schronisko bez konsultacji z mieszkańcami i przemyca się jak coś nielegalnego po cichu, pod osłoną nocy – mówi przewodnicząca Community Board 1, Dealice Fuller.

Z taką opinią zgadza się również poseł stanowy Joseph Lentol, który uważa wręcz, że Greenpoint, jak mało która inna dzielnica, robi bardzo dużo dla bezdomnych, którzy tutaj byli i są. A teraz, wraz z otwieraniem przytułków, do dzielnicy przybywają nowi.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: