NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Mecz w hołdzie zmarłym funkcjonariuszom. Gwiazdy dla NYPD w wersji soft

Mecz w hołdzie zmarłym funkcjonariuszom. Gwiazdy dla NYPD w wersji soft

05.06.2015, godz. 03:00
NYPD
foto:

Gubernator New Jersey Chris Christie rzucił politykę i zajął się sportem?! Nic takiego. Polityk z aspiracjami prezydenckimi był jedną z gwiazd, które wzięły udział w meczu charytatywnym na rzecz nowojorskiej policji. I choć nie był jedynym celebrytą, który chwycił za pałkę i uderzał w piłkę, ale zdecydowanie robił wrażenie...

Mecz – „True Blue” Celebrity Softball Game – został rozegra w środę wieczorem na Yankee Stadium w hołdzie trzech funkcjonariuszy NYPD, którzy zostali zabici podczas pełnienia służby: Wenjiana Liu, Briana Moore'a oraz Rafaela Ramosa.

Chris Christie – mimo że jest politykiem z New Jersey – chętnie wziął udział w akcji wspierającej nowojorskich policjantów, gdyż – jak sam powiedział – jeżeli chodzi o stróżów prawa, to nie ma różnicy z jakiego stanu czy miasta pochodzą. Pilnują porządku, bronią bezbronnych i uczciwych ludzi i za to należy im się szacunek.

Oprócz gubernatora New Jersey, na gwiazdorskim meczu pojawili się również m.in. były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani oraz trener NY Giants Tom Coughlin, trener Jets Todd Bowles oraz drużyny Bills Rex Ryan.

Część dochodu z „True Blue” została przekazana na Silver Shield Foundation oraz PBA Widows' & Children's Fund – czyli fundacje pomagające weteranom NYPD, rodzinom i wdowom po policjantach.REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: