NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Mec. Marcin Muszyński - prawink radzi

Mec. Marcin Muszyński - prawink radzi

18.04.2015, godz. 15:10
Marcin Muszyński
foto:

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński posiada również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mec. Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

Ania z Warszawy: - Kiedy będą wyniki loterii wizowej H-1B i jakie są szanse na otrzymanie tej wizy?
Urząd Imigracyjny poinformował, że przez pierwsze 5 dni kwietnia wpłynęło 233 tysięcy wniosków. Limit wynosi 65 tysięcy zwykłych H-1B plus 20 tysięcy H-1B dla osób, które uzyskały Master’s Degree na amerykańskiej uczelni. Urząd imigracyjny przeprowadził już loterię i w pierwszej kolejności zawiadomienia otrzymują osoby, które wybrały tryb przyspieszony (premium processing).

Mateusz, Brooklyn: - Czy jest jakaś alternatywa dla wiz pracowniczych. Próbowałem wystąpić o wizę H-1B w zeszłym roku, ale nie zostałem wylosowany. W tym roku mówiło się, że chętnych miało być jeszcze więcej, więc nawet nie próbowałem. Nadal jestem na statusie studenckim, czyli legalnie.
Radzę rozważyć sponsorowanie na zieloną kartę przez pracodawcę. Obecnie zieloną kartę można otrzymać w czasie około 12 miesięcy, nawet w zawodach, które wymagają tylko doświadczenia zawodowego.

Czytelnik z Nowego Jorku: - Mam status studencki od 7 lat – uczęszczam do szkoły językowej. Bardzo chciałbym pojechać do Polski w sprawach rodzinnych – czy będę mógł wrócić?
Aby wrócić do USA, będzie Pan potrzebował wystąpić o wizę studencką. Z mojego doświadczenia, ambasada relatywnie często odmawia wiz studenckich w takich przypadkach, gdyż urzędnik nie uwierzy Panu, że po zakończeniu nauki wróci Pan do Polski. Zanim wyjedzie Pan z USA, wskazana jest konsultacja z adwokatem imigracyjnym.

Elżbieta z Middle Village: - Czy mając zieloną kartę można sponsorować swoich rodziców?
Nie. Obecne prawo imigracyjne zezwala tylko obywatelom USA mającym ukończone 21 lat na sponsorowanie swoich rodziców. Reforma imigracyjna, która nigdy nie weszła w życie, miała to zmienić, ale jak wiadomo reforma prawem się nie stała.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: