NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Małżeństwa gejowskie w całych Stanach?

Małżeństwa gejowskie w całych Stanach?

28.03.2013, godz. 02:00
geje
foto:

W Sądzie Najwyższym odbyło się pierwsze z przesłuchań, które mogą mieć historyczne znaczenie dla przyszłości  w Stanach.

Chodzi o zakaz małżeństw tej samej płci w stanie Kalifornia. Po wysłuchaniu przytoczonych przez obie strony argumentów Sąd Najwyższy, w dziewięcioosobowym składzie, nie dał na razie jasnej wskazówki, jakiego orzeczenia można się spodziewać. Jedno jest pewne: wyroku nie należy się spodziewać wcześniej niż w czerwcu.

Podczas gdy sędziowie wysłuchiwali argumentów za i przeciw legalizacji małżeństw gejów i lesbijek, przed gmachem demonstrowały w deszczu rzesze zwolenników i przeciwników związków jednopłciowych. Na jednych transparentach można było przeczytać "Moja siostra i ja chcemy, by nasze mamy wzięły ślub", a na innych "Dzieciom najlepiej jest z mamą i tatą".

Małżeństwa homoseksualne zalegalizowało dotychczas dziewięć stanów oraz Dystrykt Kolumbii. W środę Sąd Najwyższy zajmie się ustawą DOMA (Defense of Marriage Act) z 1996 roku, która ogranicza definicję małżeństwa do związku wyłącznie kobiety i mężczyzny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: