NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Masakra na Brooklynie

Masakra na Brooklynie

01.07.2013, godz. 02:00
pistolet
foto:

Do scen mrożących krew w żyłach doszło w niedzielę po godzinie 1 nad ranem, podczas jednej z imprez towarzyskich. Jak podaje "Daily News", w pewnym momencie w kierunku imprezowiczów padły strzały. Do masakry doszło przy Clarendon Road i East 52nd Street na East Flatbush.

- Spałem już, kiedy nagle obudziły mnie dziwne głosy, które dochodziły z domu sąsiadów, gdzie odbywała się rodzinna uroczystość. Usłyszałem około 15 strzałów, a może więcej - powiedział jeden z sąsiadów. - To było przerażające, nagle mężczyzna, który znajdował się w tłumie imprezowiczów, zaczął strzelać na oślep. Ranił wiele osób. Ludzie wpadli w panikę i przeraźliwie krzyczeli. Zaczęli biec w drugą stronę, aby jak najszybciej oddalić się z miejsca zagrożenia - opowiada przerażony 48-letni mężczyzna.

- W wyniku strzelaniny rannych zostało czterech mężczyzn i cztery kobiety. Najmłodsza ofiara miała 18 lat - powiedział zastępca komisarza ds. informacji publicznej w NYPD.

Ofiary przetransportowano do Brookdale University Medical Center i Kings County Hospital. Jedna ofiara do szpitala trafiła w stanie krytycznym. Na szczęście lekarzom udało się uratować jej życie i - jak poinformowano w niedzielę rano - stan kobiety jest ciężki, ale stabilny. Policja prowadzi dochodzenie mające ustalić przyczyny i sprawcę strzelaniny, która wywołała przerażenie i panikę na ulicach Brooklynu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: