NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Marszałkowie Parady odwiedzili Unię

Marszałkowie Parady odwiedzili Unię

09.10.2013, godz. 04:00
P-SFUK
foto:

Dyrektor wykonawczy P-SFUK Bogdan Chmielewski, kongresmanka Carolyn Maloney, Adam Kwiatkowski, poseł na Sejm RP, Grzegorz Bierecki, senator RP oraz przewodniczący Światowej Rady Unii Kredytowych, Michael Fryzel, członek zarządu National Credit Union Administration (NCUA).

Grzegorz Bierecki: - Kiedy podróżowaliśmy po świecie w poszukiwaniu wzorców działalności, znaleźliśmy je tutaj...Honorowi marszałkowie 76. Parady Pułaskiego odwiedzili główną siedzibę Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej przy 100 McGuinness Blvd na Greenpoincie. W poniedziałkowym spotkaniu, które odbyło się w pomieszczeniach największej polonijnej instytucji finansowej, wzięła również udział reprezentująca 12. okręg wyborczy (Brooklyn) amerykańska kongresmanka Carolyn Maloney...

Oprócz Maloney, która znana jest z sympatii dla Polonii i Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, na miejscu obecni byli: Michael Fryzel - członek zarządu National Credit Union Administration (NCUA), Grzegorz Bierecki, senator RP oraz przewodniczący Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU), Adam Kwiatkowski, poseł na Sejm RP z ramienia PiS, a także Rafał Matusiak, prezes SKOK - polskich spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową reprezentowali członkowie Rady Dyrektorów P-SFUK, na czele z prezesem Krzysztofem Matyszczykiem i dyrektorem wykonawczym Bogdanem Chmielewskim.

Samo spotkanie miało głównie charakter informacyjny. Organizatorzy zapoznali obecnych z działalnością unii kredytowych w Polsce i na świecie, a także z możliwościami i perspektywami ich rozwoju w przyszłości.

- Mam zaszczyt reprezentować najlepszą unię kredytową nie tylko w Nowym Jorku, lecz w całym kraju - powiedziała kongresmanka Carolyn Maloney. - Cieszę się, że siedziba P-SFUK znajduje się w moim okręgu wyborczym. Działalność unii jest wzorem dla świata. Jak dzisiaj mówili goście z Polski, wzorowali się właśnie na P-SFUK, tworząc unię kredytową u siebie. Cieszę się, że mogłam tu być z powrotem z wami, na Greenpoincie - dodała kongresmanka, która dzień wcześniej wzięła udział w 76. Paradzie Pułaskiego.

Kiedy w marcu 1990 roku podróżowaliśmy po świecie, szukając wzorców, zawitaliśmy także do P-SFUK - zdradził zebranym Grzegorz Bierecki, wybrany w lipcu na przewodniczącego Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU), a wcześniej w latach 90. twórca ruchu unii kredytowych w Polsce i prezes zarządu SKOK. - Muszę powiedzieć, że stąd wzięliśmy wiele wzorców, co i jak należy robić - dodał między innymi przewodniczący.

autor: Marcin Żurawicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: