NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Marna to pociecha, ale jednak... Darmowy transfer z metra G

Marna to pociecha, ale jednak... Darmowy transfer z metra G

15.05.2014, godz. 19:38
MTA, NYC, metro, Nowy Jork,
foto:

Dobre i tyle: mieszkańcy Greenpointu, którzy latem będą odcięci od reszty metropolii przez zaplanowany remont na linii G, otrzymają możliwość bezpłatnego transferu do metra J i M. Zarząd Komunikacji Miejskiej (MTA) łaskawie się na to zgodził, po licznych apelach pasażerów.

Jak już informowaliśmy, 26 lipca rozpoczyna się modernizacja tunelu pod Newtown Creek zniszczonego podczas huraganu Sandy. Potrwa aż pięć tygodni. W tym czasie pociąg nie będzie dojeżdżać do Long Island City, skąd pasażerowie normalnie przesiadają się do metra, które dowozi ich na Manhattan czy na Queens.

Tym samym metro G będzie jeździć pomiędzy Church Avenue a Nassau Ave. (czyli nie będzie zatrzymywać się na Greenpoint Ave., 21 St. oraz Court Square).

Każdy, kto chciałby dostać się na Manhattan, musiałby korzystać z autobusu lub iść daleko do innego metra. Na szczęście MTA zgodziło się na darmowy transfer między dwiema innymi liniami, który normalnie byłby płatny. Aby to zrobić, pasażerowie będą musieli wysiąść z G na stacji Broadway, wyjść na zewnątrz i przejść kilka ulic do Lorimer Street, gdzie wsiądą do metra J lub M, skąd już pojadą tam gdzie zechcą.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: