NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Marku, trzymaj się!

Marku, trzymaj się!

26.10.2013, godz. 02:00
Koncert Charytatywny
foto:

Wtakich chwilach Polonia pokazuje, że jest razem! Wspólnie pomożemy wrócić do normalnego życia naszemu rodakowi, mieszkańcowi Maspeth na Queensie, któremu w jednej chwili zawalił się cały świat...

Na łamach "Super Expressu" pisaliśmy o sprawie już kilka tygodni temu. Marek (39 l.) wracał na motorze z Parady Pułaskiego. W drodze do domu uległ wypadkowi, nie ze swojej winy - stracił nogę i jednocześnie możliwość pracy, zarabiania pieniędzy, by utrzymać swoją rodzinę. Dodatkowo, jak mówią jego znajomi, kompletnie załamał się psychicznie... Koncert charytatywny na jego rzecz w Klubie Europa odbędzie się 22 listopada. Jak zapowiadają organizatorzy, weźmie w nim udział żona Marka, a jeśli stan zdrowia pozwoli, również Marek będzie na nim obecny.

- On jest fanem motorów, choć nie należy do żadnej polonijnej grupy zrzeszającej miłośników dwóch kółek - powiedział Daniel Sadowski, prezes Unknown Bikers MC. - Nie możemy jednak stać z boku i przyglądać się, jak nasz rodak i jego rodzina potrzebują pomocy, dlatego postanowiliśmy połączyć siły wszystkich polonijnych klubów motocyklowych, Husarii RC, Unknown Bikers MC, Saints & Sinners MC, a także Białego Orła, i przygotować specjalny koncert charytatywny - mówi Daniel. Marek przed wypadkiem pracował na budowie. - Podczas koncertu będziemy zbierać pieniądze, aby pomóc przetrwać ciężkie chwile jego rodzinie. Chcemy wesprzeć go także psychicznie, ponieważ od chwili wypadku jest on załamany sytuacją, w jakiej się znalazł. Gdy zobaczy, że jest bardzo dużo ludzi chcących mu pomóc, na pewno będzie mu łatwiej. Po utracie nogi nie jest w stanie wrócić do pracy, a ma do wyżywienia dwoje dzieci! - opowiada Daniel.

W trakcie imprezy, która odbędzie się 22 listopada o godzinie 8 wieczorem w Klubie Europa na Greenpoincie, wystąpią między innymi: Dzieci PRL-u, Awangarda, Wehikuł Czasu, Johnny in Wonderland oraz Winter Night. - Oprócz występów polonijnych zespołów będzie również loteria, w której wygrać będzie można m.in. trzydniowy pobyt w motelu Matterhorn Inn w Vermont, tatuaż w profesjonalnym studiu i wiele innych cennych nagród. Gościem specjalnym będzie Victor Longo-Olbrychski, mieszkający w Nowym Jorku syn znanego polskiego aktora Daniela Olbrychskiego. Victor również wystąpi wraz ze swoim zespołem Viking.

autor: Agnieszka Granatowska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: