NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Marcin Muszyński

Marcin Muszyński

15.11.2014, godz. 17:46
Marcin Muszyński
foto:

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński ma również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mecenas Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

Bolesław z Brooklynu: - Czy posiadając zieloną kartę można być poza USA dłużej niż 6 miesięcy?

- Stały rezydent powinien traktować USA jako swój dom, co oznacza, że powinniśmy spędzać większość czasu tutaj. Oczywiście z różnych powodów musimy czasami wyjechać z USA na dłuższy okres czasu. Prawo imigracyjne zezwala stałemu rezydentowi na pobyt poza USA do roku, jednak w takich przypadkach urzędnik na granicy może zapytać o powód tak długiej nieobecności. Ponad roczny pobyt poza USA teoretycznie może zakończyć się utratą zielonej karty, dlatego w takich przypadkach należy wystąpić o tak zwany „biały paszport”. Sprawa jest relatywnie skomplikowana, dlatego w przypadku osób, które spędzają więcej czasu poza USA niż w USA, zalecam konsultację z adwokatem imigracyjnym.

Anna z Rockaway Beach: - Mam dwuletnią zieloną kartę na podstawie małżeństwa. Wysłałam dokumenty, ale zostały odesłane z powrotem. Co zrobiłam źle?

- Bardzo trudno jest odpowiedzieć na tak ogólne pytanie. Przede wszystkim proszę upewnić się, że używa Pani aktualnych formularzy imigracyjnych. Proszę również sprawdzić, czy wystawiła Pani czek na poprawną kwotę. Proszę pamiętać, że wnioski można wysyłać w ciągu 90 dni przed wygaśnięciem Pani zielonej karty. Jeśli nadal nie jest Pan pewna, dlaczego urząd imigracyjny zwrócił Pani wniosek, zalecam konsultację z adwokatem imigracyjnym.

Wiesław z Manhattanu: - Czy trzeba ponownie wyjawiać na aplikacji na obywatelstwo poprzednie aresztowania. Wszystkie dokumenty odnośnie mojej przeszłości kryminalnej zostały złożone kiedy ubiegałem się o zieloną kartę.

-Tak. Przepisy imigracyjne wymagają, aby w takim wypadku ponownie przedstawić dokumenty dotyczące naszej przeszłości kryminalnej. System nie jest doskonały – rozumiem Pana frustracje. Proszę zauważyć, że mimo iż nasze odciski palców się nie zmieniają, urząd imigracyjny za każdym razem je pobiera.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: