NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Marcin Muszyński. Prawnik Radzi

Marcin Muszyński. Prawnik Radzi

20.12.2014, godz. 18:23
Marcin Muszyński
foto:

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński ma również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mecenas Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

Czytelnik z Brooklynu, NY: - Kiedy można będzie składać dokumenty na „amnestię” Obamy?

- Według ostatniego oświadczenia dyrektora urzędu imigracyjnego, osoby kwalifikujące się na DACA – luty 2015. Osoby kwalifikujące się na program DAPA – maj 2015. Nie ma jeszcze szczegółowych wytycznych, formularzy oraz opłat imigracyjnych. Urząd imigracyjny obiecał opublikować te informacje w możliwe najszybszym terminie.

Jan z Geenpointu: - Czy osoby, skazane za „jazdę po pijaku”, kwalifikują się na dekret Obamy?

- Według oficjalnego rozporządzenia, wyrok za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu jest traktowany jako poważne przestępstwo i oznacza zakaz ubiegania się o ochronę przed deportacją na podstawie dekretu prezydenta Obamy. Jednak każdy przypadek jest inny i w niektórych okolicznościach taki wyrok może nie być przeszkodą w otrzymaniu pozwolenia na pracę. W tego typu przypadkach, wskazana jest więc konsultacja z adwokatem imigracyjnym.

Renata z Nowego Jorku: - Jestem w USA nielegalnie od 10 lat, przesiedziałam swoją wizę turystyczną. Za miesiąc planuję wyjść za mąż za obywatela USA. Czy ubiegając się o zieloną kartę będę musiała płacić kary za nielegalny pobyt w USA?

- Nie. Osoby, które przyjechały do USA legalnie, czyli na wizie, nie płacą kar za nielegalny pobyt w USA jeśli ubiegają się o zieloną kartę na podstawie małżeństwa z obywatelem USA. W przypadku takiego sponsorowania obecne opłaty imigracyjne wynoszą $420 oraz $1,070.

Roman z Nowego Jorku: - Jestem w USA legalnie od 2009 roku. Czy dekret Obamy mnie obejmie?

- Dekret prezydenta Obamy obejmuje osoby, które były w USA bez legalnego statusu 20 listopada 2014. Skoro Pan jest cały czas w USA legalnie, dekret Pana nie obejmuje. A skoro jest Pan w USA legalnie, powinien się Pan zastanowić nad sponsorowaniem pracowniczym.


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: