NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Marcin Muszyński. Prawnik Radzi

Marcin Muszyński. Prawnik Radzi

13.12.2014, godz. 18:07
Marcin Muszyński
foto:

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński ma również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mecenas Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

Krzysztof z Coney Island: - Moja żona przyjechała do USA przez zieloną granicę. Mamy tutaj córkę urodzoną w USA 10 lat temu. Ja jestem obywatelem. Czy dekret Obamy pomoże żonie w uzyskaniu zielonej karty?

- Jeżeli żona spełnia warunki dekretu prezydenta Obamy, to otrzyma pozwolenie na pracę na 3 lata. Najprawdopodobniej będzie mogła również otrzymać pozwolenie na podróżowanie – Advance Parole. Choć nie ma jeszcze oficjalnych wytycznych w tej sprawie, jest wielce prawdopodobne, że Pana żona będzie mogła wystąpić o zieloną kartę na podstawie małżeństwa z Panem, mimo swojego nielegalnego przyjazdu. W takich sprawach wskazana jest konsultacja z adwokatem imigracyjnym.

Bogdan, Greenpoint: - Czy amnestia Obamy pomoże osobom sponsorowanym przez brata, który jest obywatelem USA. Jestem w Stanach leganie na wizie studenckiej.

- Obawiam się, że dekret prezydenta Obamy w Pana sytuacji nie okaże się pomocny. Nie otrzyma Pan pozwolenia na pracę, gdyż jest Pan w USA legalnie. Być może w przyszłości skróci się czas oczekiwania na zielone karty, jeśli zmieni się sposób ich naliczania w stosunku do ustawowych limitów. Na obecną chwilę został Pan, niestety, pominięty.

Janusz, Nowy Jork: - Otrzymałem zieloną kartę na podstawie małżeństwa z moim partnerem. Nasz związek okazał się jednak jednym wielkim nieporozumieniem. Czy jeśli rozwiodę się ze swoim mężem, będę mógł zatrzymać swoją zieloną kartę?

- Prawo imigracyjne zobowiązuje Pana do złożenia wniosku o zniesienie warunkowości Pana 2-letniej zielonej karty. W przypadku rozwodu, będzie Pan musiał udowodnić, że zawarł Pan związek małżeński z miłości, a nie w celu uzyskania zielonej karty. Jeśli posiada Pan ewidencję, że Pana związek został zawarty w dobrej wierze, ma Pan duże szanse na otrzymanie 10-letniej zielonej karty mimo, że będzie Pan po rozwodzie. W tego typu sprawach wskazana jest konsultacja z adwokatem imigracyjnym, z którym należy skontaktować się zanim podejmie Pan kroki rozwodowe.

Monika z Queensu: - Czy można odnowić zieloną kratę, która wygasła?

- Nie podaje Pani dokładnych informacji odnośnie Pani zielonej karty, a mianowicie czy chodzi o 2-letnią zieloną kartę czy o 10-letnią zieloną kartę. W obu przypadkach zieloną kartę można odnowić, ale ponieważ poszczególne sprawy mogą się od siebie znacznie różnić, wskazana jest konsultacja z adwokatem imigracyjnym.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: