NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Marcin Muszyński. Prawnik Radzi

Marcin Muszyński. Prawnik Radzi

06.09.2014, godz. 18:24
Marcin Muszyński
foto:

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński ma również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mecenas Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

- Prezydent Obama cały czas utrzymuje, że wdroży w życie dekret wykonawczy, na podstawie którego nawet do 5 milionów nielegalnych imigrantów może otrzymać pozwolenie na pracę. Obecnie prezydent Obama rozważa, kiedy będzie najlepszy moment na wykonanie takiego ruchu. Republikanie są bardzo blisko przejęcia kontroli w Senacie po listopadowych wyborach i część komentatorów politycznych uważa, że pominięcie Kongresu jeszcze bardziej pogrąży Demokratów. Oczywiście druga strona medalu jest taka, że niewprowadzenie w życie dekretu zirytuje wyborców głosujących na Demokratów i również przyczyni się do zwycięstwa Republikanów. Historia pokazuje, że kalkulacje polityczne kosztem tak ważnych spraw jak imigranci zawsze źle się kończy. Decyzja leży w rękach prezydenta oraz jego doradców. Czas pokaże, czy górę weźmie polityka, czy honor i chęć dotrzymania danego słowa.

Natalia z Dolnego Brooklynu: - Czy rozpoczynając sponsorowanie pracownicze (zielona karta) otrzymuje się pozwolenia na pracę oraz numer Social Security?

- Nie. Samo rozpoczęcie sponsorowania pracowniczego nie zmienia naszego statusu imigracyjnego i pozwolenie na pracę nie zostanie nam przyznane. Ponadto proszę pamiętać, że rozpoczęcie sponsorowanie nie „podtrzymuje” naszego statusu imigracyjnego, dlatego należy nadal utrzymywać legalny status.

Ryszard z Greenpointu: - Czy mając zieloną kartę można głosować?

- Nie. Głosować mogą tylko obywatele USA i głosowanie osób, które nie są obywatelami USA jest bardzo poważnym wykroczeniem imigracyjnym, za które grozi deportacja.

Kazimiera z Nowego Jorku: - Około 13 lat temu agencja założyła sponsorowanie na mnie przez moją siostrę, która jest obywatelką USA. Zapłaciłam wszystkie opłaty imigracyjne razem z karami za nielegalny pobyt (około $3,000). Do dzisiaj nie otrzymałam jeszcze zielonej karty. Kiedy spytałam się w agencji, dlaczego sprawa jeszcze się nie skończyła, powiedziano mi, że nie mam paragrafu 245(i). Czy zostałam oszukana?

- Obawiam się, że padła Pani ofiarą oszustwa. Przede wszystkim, jeśli nie jest Pani objęta paragrafem 245(i) to obecne prawo imigracyjne nie pozwala Pani zalegalizować swojego statusu na podstawie sponsorowania przez siostrę. Proszę również pamiętać, że tylko osoby objęte paragrafem 245(i) mogą zapłacić karę, dlatego opłaty imigracyjne uiszczone przez Panią zostały zatrzymane przez nieuczciwą agencję, gdyż nigdy nie mogły zostać zapłacone.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: