NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Marcin Muszyński - odpowiada na pytania czytelników

Marcin Muszyński - odpowiada na pytania czytelników

27.06.2015, godz. 18:51
Marcin Muszyński
foto:

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński posiada również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mec. Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

Wiktor z Nowego Jorku: - Byłem w USA nielegalnie przez wiele lat; obecnie jestem na statusie DACA. Czy mogę ubiegać się o zieloną kartę przez sponsorowanie rodzinne – moja siostra jest obywatelem USA?
DACA „nie daruje” poprzedniego nielegalnego statusu, dlatego według obowiązującego prawa nie może Pan wystąpić o zieloną kartę, jeśli był Pan w przeszłości nielegalnie. Proszę jednak pamiętać, że sponsorowanie przez siostrę trwa ponad 10 lat i być może do tego czasu prawo się zmieni.
Seweryn z Queensu: - Jakie dolegliwości zdrowotne kwalifikują się na zdawanie egzaminu na obywatelstwo USA w języku polskim?
Przepisy imigracyjne mówią, że choroba, na którą cierpimy musi być przyczyną naszej niemożności nauczenia się języka angielskiego lub zdania egzaminu z historii. W praktyce większość chorób, które negatywnie wpływają na naszą pamięć, do tego się kwalifikują. Muszę jednak przyznać, że Urząd Imigracyjny bardzo niechętnie zatwierdza tego typu wnioski i same trudności z pamięcią wynikające z wieku będą niewystarczające.
Tamara z New Jersey: - Jestem na programie Au Pair i chciałabym zmienić swoją wizę J-1 na zieloną kartę. Czy rodzina, która mnie sponsoruje może to zrobić?
Jest to teoretycznie możliwe. Będąc legalnie w USA ma Pani bardzo dużo opcji uzyskania stałego pobytu. Proszę jednak pamiętać, że proces ubiegania się o zieloną kartę jest procesem długim, dlatego należy jak najszybciej zasięgnąć porady u adwokata imigracyjnego. Rozpoczynanie sponsorowania na zieloną kartą tuż przed zakończeniem naszego legalnego pobytu prawie zawsze kończy się niepowodzeniem.
Grażyna z Brooklynu: - Mam zieloną kartę i jestem już po egzaminie na obywatelstwo. Egzamin zdałam i czekam na wezwanie na przysięgę. Sprawa się przedłuża, gdyż ponoć moja teczka się zagubiła. Czy mogę rozpocząć sponsorowanie mojej mamy przed przysięgą na obywatelstwo?
Nie. Dopóki nie otrzyma Pani certyfikatu naturalizacji, jest Pani nadal stałym rezydentem. Stały rezydent nie może sponsorować swoich rodziców na zieloną kartę.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: