NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Marcin Muszyński - odpowiada na pytania czytelników

Marcin Muszyński - odpowiada na pytania czytelników

09.05.2015, godz. 16:46
Marcin Muszyński
foto:

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński posiada również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mec. Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

Ryszard z Tampy na Florydzie: - Słyszałem różne opinie w mojej sprawie i chciałbym usłyszeć Pana zdanie. Przyjechałem do USA na cudzym paszporcie w 1995 roku. Jestem objętym paragrafem 245(i). Moja żona jest obywatelem USA. Czy mogę wystąpić o zieloną kartę na podstawie małżeństwa?
- Paragraf 245(i) „daruje” nielegalny przyjazd do USA, ale przyjazd na cudzym paszporcie zaliczany jest do oszustwa imigracyjnego i takiego wykroczenia paragraf 245(i) nie „daruje”. Oszustwo pociąga za sobą dożywotni zakaz otrzymania zielonej karty. W Pana przypadku prawo zezwala Panu wystąpić o zieloną kartę, ale musi Pan również wystąpić o zniesienie zakazu otrzymania zielonej karty (waiver).

Wiesława z Nowego Jorku: - Ile moje dziecko musi mieć lat, aby mogło mnie sponsorować?
- Aby dziecko mogło sponsorować rodzica na zieloną kartę, dziecko musi być obywatelem USA i musi mieć ukończone 21 lat.

Sławomir, Brooklyn: - Mam zieloną kartę od 20 lat, otrzymałem ją mając 15 lat. Moi rodzice są obywatelami USA. Do tej pory odnawiałem zieloną kartę i przylatując do USA zawsze jej używałem. Złożyłem wniosek na obywatelstwo i dostałem odmowę, gdyż wypełniłem zły wniosek. Jaki wniosek mam wypełnić?
- Na podstawie informacji zawartych w Pana pytaniu, jest wielce prawdopodobne, że jest Pan już obywatelem USA. Konsultacja z adwokatem imigracyjnym powinna rozwiać wszelkie wątpliwości. Jeśli jest Pan obywatelem, to musi Pan wystąpić z wnioskiem N-600 do Urzędu Imigracyjnego. Drugą alternatywą jest wystąpienie bezpośrednio o amerykański paszport.

Ula z Greenpointu: - Czy osoba, która jest w USA nielegalnie może zalegalizować swój status na podstawie wygrania zielonej karty?
- Wygranie zielonej karty nie „daruje” nielegalnego pobytu. Za wyjątkiem osób objętych paragrafem 245(i), wygrana na loterii wizowej nie pozwoli na otrzymanie zielonej karty osobom, które są w USA nielegalnie.REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: