Marcin Muszyński - odpowiada na pytania czytelników

2015-04-10 19:15

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem imigracyjnym. Oprócz wykształcenia prawniczego mec. Muszyński posiada również wykształcenie finansowo-inwestycyjne. Jego kancelaria prowadzi wszystkie sprawy imigracyjne: zielone karty, sponsorowanie pracownicze oraz obronę przed deportacją. Mec. Muszyński jest członkiem American Immigration Lawyers Association. Telefon kancelarii: Manhattan: (646) 669-9797, Greenpoint: (718) 389-7580. Więcej informacji: www.adwokatmuszynski.com oraz Facebook: www.facebook.com/adwokatimigracyjny.

Andrzej z Queensu: - Panie Mecenasie, jakie są szanse na odblokowanie dekretu 17 kwietnia? Kiedy to się wszystko skończy?
- Proces sądowy dotyczący wstrzymania dekretu wykonawczego przez sędziego z Teksasu jest relatywnie skomplikowany i wiele wariantów jest możliwych. Ja osobiście mam nadzieję, że Sąd Apelacyjny uzna, że stan Teksas nie miał w ogóle prawa takiego pozwu złożyć, przez co wszystkie dotychczasowe decyzje sądu z Teksasu utracą swoją moc. Takie rozwiązanie jest możliwe w świetle niedawnej decyzji tego samego Sądu Apelacyjnego w sprawie pozwu przez stan Missisipi. Niebawem będziemy wiedzieli dużo więcej.

Natalia z Greenpointu: - Kiedy można ponownie ubiegać się o obywatelstwo USA, jeśli otrzymałam negatywną decyzję. Odmowa była za brak znajomości języka angielskiego.
- Decyzja należy do Pani. W takim przypadku prawo imigracyjne nie określa czasu jaki należy odczekać przed ponownym złożeniem aplikacji na obywatelstwo. Jeśli uzna Pani, że język angielski jest już wystarczająco dobry, może Pani złożyć nowy wniosek.

Robert z Flushing: - Mój brat ma zieloną kartę, ale obecnie przebywa już 2 lata w Polsce. Karta jest nadal ważna; czy może wrócić do USA, czy wszystko przepadło?
- Tego typu sprawy są bardzo skomplikowane i wszystko zależy od planów Pana brata. Jeśli brat chce przyjechać do USA tylko turystycznie, to lepiej jest zrzec się zielonej karty w ambasadzie i wystąpić o wizę turystyczną. Jeśli brat ma zamiar mieszkać w USA na stałe to trzeba być przygotowanym, że brata zielona karta zostanie na granicy zabrana i sprawa zostanie skierowana do sądu imigracyjnego. W wielu przypadkach tego typu sprawy można wygrać, ale wszystko zależy od okoliczności i takie sprawy wymagają konsultacji z adwokatem imigracyjnym.

Wanda z Coney Island: – Mam możliwość sponsorowania przez pracodawcę, ale muszę jechać do Polski na około 9 miesięcy. Czy taki proces można wciąż przeprowadzić, nawet jeśli muszę wyjechać do Polski?
- Sponsorowanie przez pracodawcę to dość skomplikowany proces i wymaga konsultacji. Generalnie nie trzeba być w USA, aby taki proces prowadzić i bardzo dużo osób odbiera swoje zielone karty w ambasadzie USA. Obecnie proces sponsorowania trwa około roku, więc w Pani przypadku wszystko może się pomyślnie ułożyć.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki