NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Manifestacja Polonii przed niemieckim konsulatem na Manhattanie. Unio, ręce precz od Polski!

Manifestacja Polonii przed niemieckim konsulatem na Manhattanie. Unio, ręce precz od Polski!

19.01.2016, godz. 00:00
Polonia, manifestacja, dość szkalowania Polski, protest przed konsulatem Niemiec
Polonia, manifestacja, dość szkalowania Polski, protest przed konsulatem Niemiec foto:

Przed niemieckim konsulatem na Manhattanie odbył się w niedzielę protest „przeciwko szkalowaniu Polski w niemieckich mediach”. Manifestacja, która zgromadziła ponad 300 Polaków przybyłych z różnych zakątków metropolii, została zorganizowana przez Ruch Prawicowy PL w Nowym Jorku. Już w trakcie trwania protestu dołączyli do niego członkowie Klubu Gazety Polskiej w Nowym Jorku oraz Stowarzyszenia Solidarni 2010.

Ludzie, którzy stawili się przed konsulatem przynieśli ze sobą biało – czerwone flagi i transparenty. Widniały na nich hasła takie jak; „Demokracja w Polsce jest w doskonałym stanie", „Unio, ręce precz od Polski", czy też „Merkel i Schultz - brońcie niemieckich kobiet, a nie naszej demokracji”. Tłum wznosił również okrzyki, między innymi na cześć polskiego prezydenta Andrzeja Dudy i węgierskiego premiera Viktora Orbana. Śpiewano także patriotyczne pieśni.
Przemawiający liderzy ugrupowań zwracali uwagę, że PiS wygrało demokratyczne wybory oraz wzywali Niemcy do "szacunku dla polskiej demokracji". Do manifestujących dołączyli się przedstawiciele nowojorskiej diaspory gruzińskiej, którzy dziękowali Polakom za odważną postawę Lecha Kaczyńskiego i zapewniali swoje poparcie dla nowego polskiego rządu i prezydenta Andrzeja Dudy.
W trakcie demonstracji podpisywano również list otwarty do Parlamentu Europejskiego wyrażającą sprzeciw nowojorskiej Polonii przeciwko narzucaniu Polsce woli urzędników unijnych.
- Uważam, że była to największa demonstracja polonijna w ostatnich kilku latach – powiedział „Super Expressowi” Janusz Sporek, założyciel i przewodniczący Ruchu Prawicowego PL w Nowym Jorku. Manifestacja miała spokojny przebieg i trwała nieco ponad godzinę.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: