NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Mandatowy ból głowy nowojorskich kierowców. NYPD karze nawet za dobre parkowanie

Mandatowy ból głowy nowojorskich kierowców. NYPD karze nawet za dobre parkowanie

13.05.2016, godz. 00:00
NYPD, mandaty za parkowanie, parkowanie
NYPD, mandaty za parkowanie, parkowanie foto:

Nawet jeżeli zaparkujesz prawidłowo, w dozwolonym miejscu to i tak możesz dostać mandat. Nowojorscy policjanci ukarali dziesiątki tysięcy kierowców na ponad cztery miliony dolarów za to, że stanęli samochodem przy wcięciu krawężnika (curb cut), mimo że jest to dozwolone od 2009 roku.

Regulacje zezwalające na parkowanie przy wcięciach w krawężnikach ze względu na przejście dla pieszych, które jest w połowie „bloku” i nie blokuje wjazdu do garażu czy posesję, zostało wprowadzone dzięki ustawie sprzed siedmiu lat.   Ale, zdaje się, że wielu policjantów o tym chyba nie wie. Są miejsca, gdzie kierowcy za takie prawidłowe parkowanie karani są notorycznie. Na przykład na Brooklynie.
Z raportu I Quant NY wynika, że przy adresie 575 Ocean Ave. ukarano niesłusznie kierowców na łączną kwotę $48.675, tuż obok, przy 1705 Caton Ave. - na ponad $45.000. Prym w niesłusznych mandatach za parkowanie przy wcięciach wiedzie 70th Precinct – pracujący w tym komisariacie policjanci wystawiają ich rocznie na na $107 tysięcy. Na drugim miejscu jest też brooklyński 77th Precinct - ze $101.000.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: