NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Mała amnestia dla imigrantów!

Mała amnestia dla imigrantów!

08.05.2014, godz. 02:00
imigracja
foto:

Wiele tysięcy imigrantów może liczyć na poprawę swojej sytuacji. Właśnie teraz administracja Baracka Obamy (52 l.) zaproponowała zmiany w przepisach, dzięki którym wybranej grupie będzie łatwiej pozostać i legalnie pracować w Stanach! Taka „mała amnestia” miałaby dotyczyć osób z wyższym wykształceniem w branżach ścisłych i technologicznych oraz współmałżonków imigrantów przebywających i pracujących w USA na wizach H-1B (czyli tych o wysokich kwalifikacjach).

Zmiany pozwolą na zalegalizowanie pobytu 100 tysięcy współmałżonków imigrantów zatrudnionych w USA w branżach specjalistycznych, określanych jako STEM. Ponadto zakładają ułatwienia dla pracodawców chcących pozyskać wykształcone osoby i aplikować dla nich o wizę H-1B, bądź rozpocząć sponsorowanie na zieloną kartę.

Złagodzenia w przepisach zostały ogłoszone przez Alejandro Mayorkasa (54 l.), szefa Departamentu Bezpieczeństwa Kraju (Department of Homeland Security), który od zamachów 11 września 2001 r. jest de facto nadrzędną instytucją monitorującą prace Urzędu Imigracyjnego.
Rozporządzenie zostanie opublikowane w tzw. Federal Register, gdzie przez 60 dni będzie można je komentować i proponować ewentualne korekty. Dzięki temu nowe przepisy zostaną przyjęte bez pośrednictwa Kongresu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: