NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Majątek z loterii

Majątek z loterii

19.12.2013, godz. 02:00
MegaMillions
MegaMillions foto:

Dwie osoby podzielą się kosmiczną premią w ostatnim losowaniu Mega Millions. To suma 636 milionów dolarów! We wtorek wieczorem padła bowiem druga co do wysokości rekordowa wygrana w historii tych zakładów. Najwyższa kumulacja, przypomnijmy, miała miejsce w ubiegłym roku. Wówczas uzbierało się 656 milionów dolarów.

Według ekspertów, teraz dwaj szczęśliwi posiadacze kuponów z prawidłowo wytypowanymi liczbami mieli statystycznie większe szanse, by trafił ich meteoryt lub pożarł rekin... Wygrana chyba lepsza?

Zwycięzcy pochodzą ze stanów Georgia i Kalifornia. Jeden ze szczęśliwych kuponów, który kosztuje dolara, został kupiony w sklepie z pamiątkami w San Jose. Szczęściarze mogą sami zadecydować, czy dostaną wszystko od razu, czy też nagroda będzie im wypłacana w ratach przez 20 lat. W tym pierwszym przypadku, po odjęciu podatku, każdemu zostanie w kieszeni ponad 170 mln.

Nie wszyscy Amerykanie mogli jednak brać udział w loterii Mega Millions. Losów nie można kupić we wszystkich stanach: ich sprzedaży zabrania Alabama, Alaska, Hawaje, Missisipi, Nevada, Utah, Wyoming oraz stołeczny Waszyngton i należące do USA Wyspy Dziewicze.

Dodajmy, że zwycięskimi liczbami okazały się: 08, 14, 17, 20, 39 i tzw. mega ball 07.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: