NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Mają zdjęcie sprawcy masakry na Maratonie Bostońskim

Mają zdjęcie sprawcy masakry na Maratonie Bostońskim

19.04.2013, godz. 02:00
Boston, zamach
W zamachu podczas bostońskiego maratonu zginęły 3 osoby. Wśród ofiar jest studentka z Chin, 29-letnia Amerykanka i 8-letni chłopiec. Około 150 poszkodowanych trafiło do szpitala. U wielu z nich obrażenia były tak poważne, że konieczna była amputacja. foto:

Po trzech dniach śledztwa w sprawie ataków w Bostonie nastąpił przełom. Śledczy mają zdjęcie mężczyzny, który przyniósł i zostawił czarną torbę na miejscu wybuchów przy mecie maratonu. Bostońska policja oficjalnie jednak stwierdza: nikt nie został aresztowany.

CNN podała, że organy ścigania mają fotografię z mety maratonu, na której widać dwóch "potencjalnych podejrzanych". Nie jest jasne, czy któryś z nich to osoba, o której zidentyfikowaniu była mowa już w środę. Według agencji AP śledczy mają zdjęcie podejrzanego niosącego, a potem upuszczającego czarną torbę niedaleko miejsca, gdzie podczas maratonu wybuchła druga bomba. Nagranie pochodzi ze sklepu Lord & Taylor. Boston Globe informuje, że są także nagrania tego samego mężczyzny z czarną torbą zrobione przed restauracją Forum na Boylston Street, gdzie wybuchła bomba.

Mężczyzna jest obecnie poszukiwany przez policję i FBI. Nie potwierdziły się informacje o zatrzymaniu podejrzanego.

- Śledczy pracują ciężko i bardzo dużo się dzieje - powiedział mediom Edward Davies, komisarz policji w Bostonie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: