NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ma być wyraźne ostrzeżenie. Słodkie napoje jak papierosy

Ma być wyraźne ostrzeżenie. Słodkie napoje jak papierosy

11.02.2015, godz. 00:00
napoje słodzone
foto:

Wszystko wskazuje na to, że słodkie napoje gazowane będą miały wyraźną informację na etykiecie na temat zagrożeń jakie wywołuje ich spożywanie.

ak donosi PIX11, Jeffrey Dinowitz, demoktarta z Bronku chce, by klienci wyraźnie byli ostrzegani przed chorobami wywoływanymi przez spożywanie słodkich napojów - tak jak to jest obecnie na papierosach. Według nowego prawa wszystkie słodkie napoje powinny być opatrzone jasnym komunikatem. „Picie napojów z dodatkiem cukru przyczynia się do otyłości, cukrzycy i próchnicy zębów”. A sprzedawcy, którzy nie dostosują się do nowych przepisów zapłacą grzywnę w granicach od 50 do 500 dolarów. Projekt ustawy został przekazany do urzędników z departamentu spraw konsumenckich. – Wprowadzenie nowej ustawy ma przyczynić się do zmniejszenia otyłości wśród społeczeństwa – dodaje Jeffrey Dinowitz.

To nie pierwszy raz kiedy politycy chcą wprowadzić nowe regulacje chroniące przed spożywaniem wysoko słodzonych napojów. Po raz pierwszy były burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg (72 l.) próbował wprowadzić zakaz sprzedaży słodkich napojów sprzedawanych w dużych kubkach o pojemności powyżej 16 uncji. Decyzję burmistrza miasta zablokował jednak sąd. Zakaz sprzedaży napojów w dużych kubkach nie podobał się między innymi organizacji American Beverage Association i Korean-American Grocers Group, które wystąpiły o zablokowanie zakazu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: