NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Łzy na policzku Matki Boskiej! Nawet niewierzący Amerykanie na kolanach przed figurą! CUD w katolickiej parafii

Łzy na policzku Matki Boskiej! Nawet niewierzący Amerykanie na kolanach przed figurą! CUD w katolickiej parafii

12.04.2014, godz. 19:26
Matka Boska
foto:

Czy to znak od samego Pana Boga? A jeśli tak, jaki przekaz nam niesie? Mieszkańcy Griffith w Indianie, podobnie jak setki przybywających tam Amerykanów, z całego serca wierzą, że dzieje się cud! Na policzku białej figury Matki Boskiej stojącej przed St. Mary Catholic Church pojawiły się łzy. Teraz do płaczącej Madonny przybywają ludzie, by się modlić. Może właśnie o to chodzi w wezwaniu...

Wszystko zaczęło się w miniony poniedziałek, kiedy grupa uczniów szkoły katolickiej w ramach zajęć robiła wiosenne porządki w obejściu przy parafii. Kiedy młodzież zrobiła przerwę, jeden z uczniów usiadł niedaleko figury i zaczął się w nią wpatrywać. W pewnym momencie zauważył ślad na twarzy Matki Boskiej – wyraźną linię biegnącą z oka po policzku. Zawołał opiekuna grupy i wskazał na znak.
Wieść bardzo szybko rozeszła się po okolicy i pod płaczącą figurą z dnia na dzień zaczęło pojawiać się coraz więcej ludzi. Nawet nie przedstawiających się jako wierzący!

Jedną z przybyłych jest Lupe Figueroa. – Jak tylko usłyszałam wieść, to tutaj przyszłam. Dotknęłam jej policzek... Potem zaczęłam się modlić... I robię to do dnia dzisiejszego. Moim zdaniem to znak dla nas, ludzi, abyśmy przypomnieli sobie o Bogu!
O tym, że ślad na twarzy figury to prawdziwa łza, jest przekonanych wiele osób. Ale niektórzy podchodzą do sprawy ostrożnie, jak Theodore Mens, ksiądz z parafii St. Mary. – Absolutnie nie chcę odbierać nikomu nadziei, że to znak od Boga. Niemniej w takich przypadkach zawsze jest potrzebna ostrożność. Dla mnie najważniejszy w tym wszystkim jest fakt, że teraz figura przybliża ludzi do Pana Boga – mówi ksiądz.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: