NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Loteria wizowa 2013 w USA także dla Polaków! Zielona karta czeka!

Loteria wizowa 2013 w USA także dla Polaków! Zielona karta czeka!

27.09.2013, godz. 02:00
usa
foto:

Z tej informacji z pewnością ucieszą się wszystkie osoby, które marzą o zielonej karcie i legalnym statusie w USA. Już od wtorku 1 października, będzie można wysyłać zgłoszenia do kolejnej edycji loterii wizowej DV-2015. Podobnie jak w ubiegłym roku w kwalifikacji będą mogli brać udział Polacy. Wyniki loterii będzie można sprawdzić od 1 maja 2014 roku.

Jak informuje Departament Stanu USA, przyjmowanie wniosków potrwa miesiąc i zakończy się 2 listopada 2013 r.

Rejestracja odbywać się będzie wyłącznie drogą elektroniczną - można więc będzie zarejestrować się z każdego punktu globu... W najbliższy wtorek w południe czasu nowojorskiego (g. 18 czasu polskiego) na stronie internetowej www.dvlottery.state.gov zostanie uaktywniony link do elektronicznego formularza zgłoszeniowego (DV Entry Form).

Choć kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia przy losowaniu, organizatorzy loterii zalecają, aby dopełnić formalności w miarę wcześnie, gdyż w ostatnich dniach przyjmowania podań łącza Departamentu Stanu są często przeciążone. Przy składaniu podania trzeba zachować sobie numer identyfikacyjny, który zostanie automatycznie przydzielony przez komputer. Tylko bowiem z takim numerem będzie można później sprawdzić, czy zostało się wylosowanym. Departament Stanu nie będzie powiadamiał osób, które wygrały. Szczegóły, jak wypełnić podanie na loterię, można znaleźć na stronie: http://travel.state.gov/pdf/DV_2014_Instructions.pdf.

Co roku w programie DV przyznawanych jest 50 tysięcy zielonych kart, a ich dystrybucja podlega jeszcze podziałom na poszczególne regiony świata. Ponieważ liczba chętnych wahała się w ostatnich latach w granicach 8-15 milionów, szanse na wygrane są raczej niewielkie, tym bardziej że jeden kraj nie może wykorzystać więcej niż 5 proc. całej puli.

Od lat dodatkowe wymagania, jakie muszą spełniać osoby składające wniosek, to posiadanie średniego wykształcenia lub dwuletni staż pracy (w ciągu minionych 5 lat) w zawodzie wymagającym dwuletniego przyuczenia oraz oczywiście niekaralność.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: