NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy LOT przez ocean airbusem A330

LOT przez ocean airbusem A330

29.03.2013, godz. 02:00
samolot, Airbus A-320
foto:

Jak poinformowali przedstawiciele Polskich Linii Lotniczych LOT, od połowy kwietnia do końca maja część rejsów przez ocean - do Chicago i Nowego Jorku - będzie wykonywał dla polskiego przewoźnika pożyczony od portugalskich linii Hi Fly airbus A330. Będzie to pierwszy w historii airbus latający w barwach LOT-u. Pierwszy lot - już 12 kwietnia do Chicago.

- LOT podjął decyzję o wynajęciu nowego samolotu Airbus 330, aby zapewnić swoim pasażerom komfortowe warunki podróży i wysoki standard produktu pokładowego na okres, gdy dreamlinery nie mogą latać na rejsach atlantyckich - tłumaczy Marek Kłuciński rzecznik prasowy LOT. Dreamlinery, czyli najnowsze maszyny koncernu Boeing, stoją uziemione decyzją władz lotniczych od połowy stycznia, ze względu na wadliwe akumulatory. Dwa z nich miały latać w barwach polskiego przewoźnika, również przez ocean...

Zamiast nich poleci airbus 330 o numerach rejestracyjnych CS-TFZ. Jest samolotem nieco większym niż boeing 787. Mieści na pokładzie w sumie 306 pasażerów, tymczasem dreamlinery przygotowane dla LOT-u mają 251 miejsc.

- Standard obsługi oraz serwis pokładowy będą identyczne jak na pokładach samolotów należących do polskiego przewoźnika. Pożyczamy samoloty razem z pilotami. Jednak załoga pokładowa, w tym stewardesy, będzie LOT-owska - dodaje Marek Kłuciński.

Polski przewoźnik zgodnie z planem powinien mieć już pięć dreamlinerów. W połowie marca LOT uzgodnił z przedstawicielami Boeinga, że odroczone będą wpłaty zaliczek za kolejne boeingi 787, których jeszcze nie dostał. Nie wiadomo jednak na razie, czy Boeing zapłaci LOT-owi za wynajem zastępczych samolotów, w tym airbusa.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: