NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy LOT do Polski już tylko dreamlinerem

LOT do Polski już tylko dreamlinerem

29.06.2013, godz. 02:00
LOT w lecie poleci w końcu dreamlinerem
foto:

To historyczny moment. Choć z dużymi oporami i opóźnieniem, po 20 latach służby we flocie PLL LOT wysłużone boeingi 767 zostaną wymienione na nowoczesne boeingi 787 dreamlinery. Od sierpnia pasażerowie przez Atlantyk będą latać wyłącznie nowoczesnymi liniowcami marzeń.

- Dokładnie od 28 czerwca do systemów rezerwacyjnych Polskich Linii Lotniczych LOT został wprowadzony na rejsach dalekodystansowych piąty egzemplarz boeinga 787 dreamlinera. Oznacza to, że od 10 sierpnia polski przewoźnik będzie oferować loty na trasach dalekiego zasięgu wyłącznie dreamlinerami - powiedział rzecznik PLL LOT Marek Kłuciński.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym polskich linii lotniczych, piąty egzemplarz boeinga 787 (SP-LRE) w barwach LOT ma, według obecnych planów, przylecieć do Warszawy pod koniec lipca.

- Po wprowadzeniu do systemów rezerwacyjnych tego samolotu na trasach transatlantyckich od 10 sierpnia pasażerowie będą podróżować na rejsach dalekodystansowych wyłącznie najnowocześniejszymi samolotami na świecie - mówi Marek Kłuciński.

Przypomnijmy, pierwszy pasażerski rejs dreamlinera PLL LOT do Nowego Jorku odbył się 1 czerwca, po zakończeniu długiego przymusowego uziemienia.

Wszystkie dreamlinery zostały unieruchomione w połowie stycznia po dwóch poważnych awariach akumulatorów w maszynach należących do japońskich linii. W jednej doszło do pożaru, a w drugiej do stopienia się ogniw. Śledczym nie udało się określić dokładnej przyczyny awarii, ale zarządzili wprowadzenie wielu zmian. W ramach poprawek akumulatory zaopatrzono w dodatkowe osłony ognioodporne i wentylację.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: