NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy LOT do Newark tylko Dreamlinerem

LOT do Newark tylko Dreamlinerem

05.08.2017, godz. 00:00
Dreamliner
foto:

To ważna i zapewne dobra informacja dla wielu Polaków. Polskie Linie Lotnicze obsługują już wszystkie połączenia Warszawa-Newark wyłącznie Boeingami 787 Dreamliner, czyli najnowocześniejszymi samolotami świata.

- Na trasie Warszawa-Newark wypełnienie naszych samolotów wyniosło w lipcu i sierpniu powyżej 80 proc. To znaczy, że decyzja o rozpoczęciu operacji do Newark w sezonie letnim przy wsparciu dodatkowej maszyny z rodziny Boeinga miała swoje głębokie uzasadnienie biznesowe. Z naszych kalkulacji wynika, że na tej trasie w kolejnych miesiącach popyt ze strony pasażerów pozostanie na co najmniej takim samym poziomie, albo będzie jeszcze wyższy - mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT.

Od końca kwietnia LOT realizował połączenia z Newark, używając Boeinga 767 wynajętego od linii EuroAtlantic. - Teraz nowy Dreamliner, który dołączył do naszej floty zaledwie dwa tygodnie temu, pozwala nam w pełni rozwinąć skrzydła na trasie do Newark - dodaje Adrian Kubicki.Newark to drugie po JFK lotnisko obsługujące Nowy Jork. LOT od końca kwietnia lata w nowym kierunku pięć razy w tygodniu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: