NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Long Island. Złapany po 20 latach od zbrodni

Long Island. Złapany po 20 latach od zbrodni

23.07.2014, godz. 00:00
crime, wypadek, morderstwo, policja, kajdanki
foto:

Za popełnioną zbrodnię – wcześniej czy później – zawsze trzeba zapłacić... Policja z Long Island aresztowała Johna Bittrolffa (48 l.) i oskarżyła w sprawie podwójnego morderstwa, jakie przez 20 lat pozostawało nierozwiązane. Rodziny ofiar – dwóch kobiet – przez dwie dekady nie mogły zaznać spokoju, ale na szczęście analiza DNA pozwoliła ustalić kto jest sprawcą, który odpowie teraz za swój czyn.

John Bittrolff został aresztowany w poniedziałek w nocy w swoim domu w Manorville. A we wtorek usłyszał oficjalnie oskarżenie. Analiza materiału genetycznego pobranego na miejscu zbrodni pozwoliła ustalić, że to on jest sprawcą dwóch zabójstw sprzed 20 lat.

Jak podaje rzecznik Suffolk County Police, Bittrolff jest oskarżony o zabicie w listopadzie 1993 roku 31-letniej Rity Tangredi, której nagie porzucone ciało znaleziono w lesie w East Patchogue. Ślady na jej zwłokach świadczyły, że była bardzo brutalnie pobita i zgwałcona. Drugi zarzut to zabicie w styczniu 1994 roku 20-letniej Colleen McNamee. Jej ciało – w podobnym stanie jak poprzedniej ofiary – zostało porzucone w zaroślach w Shirley.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: