NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Long Island Alarm! Pierwsi chorzy z wirusem Zachodniego Nilu!

Long Island Alarm! Pierwsi chorzy z wirusem Zachodniego Nilu!

22.07.2014, godz. 12:55
komary owady
foto:

Do szpitala na Long Island trafiło trzech pacjentów z objawami wirusa Zachodniego Nilu! Chorzy z wysoką gorączką i bólami mięśni znaleźli się w North Shore University Hospital w Manhasset. Specjaliści natychmiast podjęli leczenie i zastosowali odpowiednie środki ostrożności.

Medycy z Centers for Disease Control potwierdzili w jednym z przypadków, że pacjent jest zakażony wirusem Zachodniego Nilu. W dalszym ciągu prowadzone są badania dwóch pozostałych pacjentów. Trzy osoby, które trafiły do szpitala na Long Island, wróciły z wakacji na Karaibach i najprawdopodobniej właśnie tam zostały pogryzione przez komary, które przenoszą wirusy.

Lekarze uspokajają: wirus przenoszony przez ukąszenia komarów rzadko jest śmiertelny. Zazwyczaj kończy się na wysokiej gorączce i uporczywym bólem stawów i mięśni oraz głowy... Czasami pojawia się niepokojąca wysypka. Zakażeni wirusem wracają do zdrowia po tygodniu od przystąpienia do leczenia.

W ubiegłym tygodniu Wirus Zachodniego Nilu został potwierdzony u pacjenta w na Florydzie. W tym przypadku również chory wrócił z podróży na Karaibach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: