NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Legalna paca na wizie dla Polaków. Już 18 stycznia Urząd Imigracyjny rozpocznie przyjmowanie wniosków na wizy H-2A lub H-2B

Legalna paca na wizie dla Polaków. Już 18 stycznia Urząd Imigracyjny rozpocznie przyjmowanie wniosków na wizy H-2A lub H-2B

13.01.2015, godz. 19:41
Visa, USA,
foto:

Co roku Urząd Imigracyjny zmienia nieco obwiązujące od jakiegoś czasu swoje przepisy. Tym razem USCIS zwiększył listę państw, których obywatele mogą starać się o legalną pracę i pobyt w ramach H-2A lub H-2B Visa Programs. Na tegorocznej liście znajduje się aż 68 krajów, wśród których jest również Polska.

Lista krajów, które mogą brać udział w tym programie wizowym ustalana jest po wspólnych konsultacjach Urzędu Imigracyjnego z Departamentem Bezpieczeństwa Kraju (Department of Homeland Security) oraz Departamentem Stanu (Department of State).

Jak ogłoszono w oficjalnym biuletynie – Federal Register – tym roku, oprócz obywateli Polski, mogą w nim wziąć udział dodatkowo obywatele Czech, Danii, Portugalii, Szwecji oraz Madagaskaru.

Jak przypominają przedstawiciele USCIS, wizy H-2A i H-2B pozwalają amerykańskim pracodawcom/amerykańskim firmom działającym na terenie USA na sprowadzenie i zatrudnienie zagranicznych pracowników w branży rolniczo/farmerskiej (agricultural) - H-2A oraz nie-rolniczej (nonagricultural) – H-2B.

Pracodawca składa wnioski wizowe na pracownika, który znajduje się w swym kraju pochodzenia - i w takim przypadku przylatuje on już z odpowiednią wizą. Może też wystąpić o pozwolenie na pracę na danego pracownika, który już znajduje się w USA. W takim przypadku imigrant zmienia status z np. turystycznego czy studenckiego na pracowniczy.

Urząd Imigracyjny rozpocznie przyjmowanie wniosków do H-2A lub H-2B Visa Programs od 18 stycznia 2015 roku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: