NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Legalizujący pobyty w sądach... Imigranci poczekają do... 2019 roku!

Legalizujący pobyty w sądach... Imigranci poczekają do... 2019 roku!

06.02.2015, godz. 02:00
American Dream
foto:

Tysiące imigrantów żyje w strachu, że będą musieli opuścić USA, a ich American Dream legnie w gruzach. Powód? Natłok spraw w sądach federalnych i potężne opóźnienia w rozpatrywaniu wniosków. Według przedstawicieli Executive Office for Immigration Review (EOIR), wiele spraw trafi do sędziego dopiero w 2019 roku!

Chodzi o tych imigrantów, których sprawa legalizowania pobytu poprzez sponsorowanie – czy to rodzinne czy pracownicze – nie zakończyła się pozytywnie w normalnym trybie i złożyli odwołania do sądu. Albo też tacy, którzy z różnych powodów trafili do aresztu imigracyjnego. W ich przypadkach to sędzia decyduje o ich dalszym imigracyjnym losie.

Kluczowy w takich sprawach jest czas, a niestety w obecnej sytuacji oczekiwanie na rozpatrzenie wniosku jest bardzo długie Z danych Executive Office for Immigration Review wynika, że do końca 2014 roku w kolejce czekało aż 429.520 spraw! Po niedawnej fali nielegalnej imigracji z krajów Ameryki Łacińskiej – chodzi głównie o dzieci i matki z dziećmi – kolejka stała się jeszcze większa. Obecnie – jak podają przedstawiciele federalnych władz imigracyjnych – część wniosków trafi do sędziego dopiero w 2019 roku albo jeszcze później. To oznacza, że wiele osób może stracić szanse na zalegalizowanie pobytu, bowiem zanim sąd się zajmie ich sprawą, podstawa sponsorowania może się przeterminować.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: