NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Laury za piękne słowa

Laury za piękne słowa

01.10.2013, godz. 03:00
Konsulat Generalny RP w NYC, NYC,
foto:

To było niezwykłe niedzielne popołudnie. A wszystko za sprawą twórczej polonijnej młodzieży. W Konsulacie Generalnym RP na Manhattanie w towarzystwie znakomitych gości z Polski - satyryka Michała Ogórka, pisarki Barbary Kosmowskiej i literaturoznawcy Marianny Borawskiej - a także przedstawicieli konsulatu wręczono nagrody laureatom i wyróżnionym w XXIX Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży.

Konkurs organizowany jest przez Gimnazjum nr 2 im. Ks. Jana Twardowskiego w Słupsku, a patronat nad nim objęła Wanda Chotomska. Podczas uroczystości przedstawiciele konsulatu mieli nie lada zadanie: musieli zdobyć jak najwięcej autografów od polonijnych laureatów na książce "Prowadź mnie przez zielone ogrody", którą otrzymali od organizatorów konkursu.

- To piękna i wzruszająca chwila, gdy widzimy przed sobą tylu uzdolnionych młodych ludzi - powiedział na samym wstępie uroczystości konsul Mateusz Stąsiek. - To, że w tak młodym wieku potraficie pięknie pisać, oznacza, że jak prawdziwi poeci dotykacie lepszych stron duszy człowieka - dodał. Natomiast Michał Ogórek stwierdził z uśmiechem: - Gratuluję wam, że przeszliście przez sito jurorów i znaleźliście się jako autorzy w tej książce, a nie jako debiutanci na Facebooku...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: