NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Latynosi do Trumpa: Chcesz muru i deportacji? Nie dostaniesz naszego głosu!

Latynosi do Trumpa: Chcesz muru i deportacji? Nie dostaniesz naszego głosu!

10.05.2016, godz. 00:00
imigracja, imigranci, reforma imigracyjna
imigracja, imigranci, reforma imigracyjna foto:

Poglądy Donalda Trumpa i jego mocno antyimigracyjna postawa mogą go słono kosztować. Coraz większa grupa etnicznych wyborców, głównie Latynosi, zapowiada, że nie będzie na niego głosować, by w ten sposób ukarać miliardera za jego ostre słowa pod adresem imigrantów.

Jak Super Express informował wcześniej, oddziały Urzędów Imigracyjnych (USCIS) w całych Stanach są oblegane przez tysiące posiadaczy zielonych kart, którzy chcą na czas zrobić obywatelstwo, by zagłosować na każdego, tylko nie Trumpa. Z oficjalnych danych wynika, że od października zeszłego roku do stycznia przysięgę obywatelską złożyło 213 tysięcy imigrantów. Kolejne dziesiątki tysięcy czekają na naturalizację. Ale poza tą wielką grupą nowych obywateli, w całych Stanach są miliony Amerykanów latynoskiego pochodzenia, którzy
w wiekszości chcą głosować przeciwko Trumpowi i namawiają do tego innych.
Latynoski elektorat, który jest najszybciej rosnącą liczebnie głosującą grupą, od zawsze bardziej sympatyzował z Partią Demokratyczną i to samo zrobi również w nadchodzących wyborach bez względu na to kto po której stronie wystartuje.
Ale poglądy Trumpa sprawiają, że nawet ci, którzy sympatyzują z republikanami, nie zagłosują na kandydata Partii Republikańskiej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: