NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Latynoscy imigranci...przeciw amnestii!

Latynoscy imigranci...przeciw amnestii!

28.06.2013, godz. 02:00
Imigracja. Wujek Obamy walczy z deportacją
foto:

Zdrada! To mocne oskarżenie padło pod adresem grupy środowisk latynoskich, którzy zbuntowali się i głośno mówią, że projekt reformy imigracyjnej stworzony przez "Gang of Eight" jest nie do zaakceptowania! Dlaczego? Ponieważ w swoim założeniu chce nagradzać łamanie prawa - cytuje AP. Ale czy to jest aby na pewno zdrada...

- Tu nie chodzi o to, że jesteśmy przeciwni reformie prawa imigracyjnego! Po prostu nie chcemy stygmatyzowania, że każdy Latynos to nielegalny, który wykorzystuje system. A naszym zdaniem ten projekt może prowokować takie sytuacje - mówi Maria Espinoza, założycielka organizacji The Remembrance Project, która sprzeciwia się obecnej formie ustawy imigracyjnej.

- Jestem córką imigrantów z Meksyku, urodziłam się w USA i - mimo legalnego pobytu - o wszystko musiałam walczyć, a wiele nielegalnych imigrantów dostawało to samo "w prezencie" albo wykorzystywało system, budując złe emocje innych Amerykanów wobec imigrantów. Moim zdaniem obecna ustawa ma wiele niedoskonałości i w obecnym kształcie nie powinna przejść - dodaje twardo Espinoza.

Właśnie ona przemawiała na Kapitolu tuż po kluczowym głosowaniu w Senacie. Jedną z osób zaangażowanych w jej misję jest Luis Pozzolo - obywatel USA, pochodzący z Urugwaju. On też zdecydowanie uważa, że nie można nagradzać osób, które złamały prawo.

To jednak nieliczne głosy, raczej słabo słyszalne wśród tłumu Latynosów gorąco popierających ustawę. Na amnestię czeka 11 milionów imigrantów bez statusu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: