NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Kto życzy sobie powodzenia w loterii wizowej?

Kto życzy sobie powodzenia w loterii wizowej?

10.10.2013, godz. 02:00
Ruszyła loteria wizowa. Polskie  agencje pomagają  w  loterii
foto:

Loteria wizowa, w której udział mogą brać również Polacy, potrwa jeszcze do początku przyszłego miesiąca. Wyniki będzie można sprawdzić od 1 maja 2014 roku...

Jak informuje Departament Stanu, przyjmowanie wniosków zakończy się 2 listopada 2013 r. (sobota). Rejestracja odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną - można więc będzie się zarejestrować z każdego punktu globu. Wystarczy wejść na stronę www.dvlottery.state.gov, aby elektronicznie wypełnić formularz zgłoszeniowy (DV Entry Form).

Należy pamiętać, że fakt zostania wylosowanym w loterii wizowej DV nie zapewnia automatycznie otrzymania wizy imigracyjnej czy zielonej karty. Wszystkie osoby starające się o wizę imigracyjną muszą spełniać wymogi tak programu DV, jak i prawa imigracyjnego Stanów Zjednoczonych. W loterii nie mogą wziąć udziału osoby, które na terenie Stanów przebywają nielegalnie. - Nawet jeśli takie osoby zatają ten fakt i wezmą udział w losowaniu, i dopisze im szczęście, i wygrają, ich dokumenty zostaną odrzucone i nie zostanie im przyznana zielona karta - mówi Emilia Sroczyńska, właścicielka istniejącej od 2001 agencji Emila's Agency przy 574 Manhattan Ave. na Greenpoincie. Choć kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia przy losowaniu, organizatorzy loterii zalecają, aby dopełnić formalności w miarę wcześnie, gdyż w ostatnich dniach przyjmowania podań łącza Departamentu Stanu są często przeciążone. - Przy składaniu podania trzeba zachować sobie numer identyfikacyjny, który zostanie automatycznie przydzielony przez komputer. Tylko bowiem z takim numerem będzie można później sprawdzić, czy zostało się wylosowanym - mówi Emilia Sroczyńska. Należy również pamiętać o tym, że Departament Stanu nie będzie powiadamiał osób, które wygrały. Trzeba samemu sprawdzać na stronie departamentu, czy uśmiechnęło się do nas szczęście. Urzędnicy ostrzegają na oszustów. Jeśli otrzymamy e-mail z powiadomieniem, że zostaliśmy wybrani do udziału w programie Loterii Wizowej DV, oraz informacją o konieczności dokonania wpłaty pieniężnej w celu uruchomienia procedury, niestety padliśmy ofiarą zorganizowanego oszustwa. Ambasada USA ostrzega obywateli polskich, że takie powiadomienia loteryjne są fałszywe. Urzędnicy proszą, aby nie podejmować żadnych działań ani nie wysyłać pieniędzy.

Ostrzeżenie Departamentu Stanu o oszustwach loteryjnych można znaleźć na stronie: http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1749.html.

Co roku w programie DV przyznawanych jest 50 tysięcy zielonych kart, a ich dystrybucja podlega jeszcze podziałom na poszczególne regiony świata.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: